Borsa Yorumları

Hızla Büyüyen 5 Temettü Hissesi

July 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Hızla Büyüyen 5 Temettü Hissesi

2023’ün ilk yarısında Wall Street’te “riskli” işlemler revaçtaydı. Yine de birçok yatırımcı ralliye şüpheyle yaklaşmaya devam ediyor. 

Artan faiz oranları, enflasyon ve jeopolitik riskler gibi konular, yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor.

2023’te yaşanan bu büyümeden faydalanmak istiyor ancak aşırı artan momentumu takip etmekte zorlanıyorsan, analistler bu durumda gözden geçirilebilecek bazı hisseler öneriyor. 

Aşağıdaki hisseler, çift haneli satış büyümesi ve Wall Street’te işler kötüye giderse biraz istikrar sağlayabilecek cömert, sürdürülebilir temettü ödüyor.

  • Gen Digital (GEN)
  • Juniper Networks (JNPR)
  • Mondelez (MDLZ)
  • Open Text (OTEX)
  • Sysco (SYY)

🖥️ Gen Digital, bireysel cihazları kötü amaçlı yazılımlara, virüslere, reklam yazılımlarına ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı koruyan siber güvenlik çözümleri sunuyor. 

Şirketin 2023 mali yılı 31 Mart’ta sona erdi ve bilançosunda 19% gelir artışı, rezervasyonlarda 22% büyüme ve faaliyet kârında 24% artış açıkladı. Ayrıca şirket, tutarlı bir şekilde üç ayda bir 12,5 sent temettü ödemesi yapıyor.  

🍫 Gıda üretim devi Mondelez; Oreo kurabiyeleri, Halls öksürük damlaları ve Sour Patch Kids şekerleri gibi tanıdık markalarıyla, sadık tüketicilerine artan maliyetleri yansıtmadan enflasyondaki yükselişi atlatmayı başardı. 

Şirket, satışlarının 70%’inden fazlasını ABD dışından elde ediyor ve Latin Amerika’dan Doğu Avrupa’ya kadar gelişmekte olan pazarlarda hızla büyüyor.

Şirket bu yıl için gelirlerinde 12%’lik bir artış bekliyor. Mondelez’in 38,5 sentlik üç aylık temettü ödemesi, 2018’de ödediği 19 sentin iki katından fazla ve şirket, temettü büyümesine güçlü bir bağlılık gösteriyor. 

Hızla Büyüyen 5 Temettü Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch