Boeing

Hindistanlı Akasa Air, 150 Boeing MAX Uçağı Alacak

January 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Hindistanlı Akasa Air, 150 Boeing MAX Uçağı Alacak

Hindistanlı havayolu şirketi Akasa Air, faaliyetlerini yerel rotaların ötesine taşıma amacıyla Boeing’den (BA) 150 adet MAX uçağı satın alacağını açıkladı. 

Akasa’nın bu hamlesi, geçtiğimiz haftalarda bir Alaska Air (ALK) uçuşunda MAX uçağının acil çıkış kapısının kopmasıyla Boeing’in karşı karşıya kaldığı skandalın ardından gelen ilk sipariş oldu. 

Hindistan’ın Hyderabad kentinde düzenlenen ve uçak üreticileri ve havayollarının bir araya geldiği Wings India etkinliğinde açıklanan Akasa siparişi, 737 MAX 10 ve MAX 8-200 uçaklarından oluşuyor.

Çeşitli otoriteler tarafından detaylı inceleme altına alınan MAX 9 uçağı şu an uçuş gerçekleştirmiyor. 

Hindistanlı Akasa Air, 150 Boeing MAX Uçağı Alacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters