Borsa Haberleri

Hilton, 1999’dan Bu Yana İlk Satın Alımını Yaptı

Hilton, 1999’dan Bu Yana İlk Satın Alımını Yaptı
Google News Icon Takip Et

Hilton Worldwide (HLT), ağırlıklı olarak üniversiteler çevresinde konuşlanan otel zinciri Graduate Hotels’i Adventurous Journeys Capital Partners’tan 210 milyon dolara satın alacağını açıkladı.

Şirket böylece, otelcilik sektöründeki baskının konsolidasyon için fırsat yarattığı yirmi yılı aşkın bir süredir ilk marka satın alımını gerçekleştirdi.

Hilton, öncelikle ABD ve Birleşik Krallık’taki büyük kolej ve üniversitelerin yakınındaki yerlere hitap eden Graduate markası için adreslenebilir pazarın küresel olarak 400-500 otel olduğuna inanıyor.

Bernstein analisti Richard Clarke, “Üniversite şehirleri, öğrencilerden, ebeveynlerden ve ziyaretçi akademisyenlerden gelen ve büyük ölçüde küresel ekonomiyle bağlantısı olmayan istikrarlı bir talebe sahip olma eğilimindedir.” yorumunu yaptı.

CEO Chris Nassetta, Hilton’un dördüncü çeyrek bilançosunda “sistemde normalden daha fazla stresin” ılımlı satın almalar için daha fazla fırsat sunduğunu söylemişti.

Söz konusu satın alma işleminin ikinci çeyrekte tamamlanması bekleniyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters