Borsa Haberleri

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri’nden Yeni İş Anlaşması

April 26, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri’nden Yeni İş Anlaşması

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri (HKTM), sermayesinde 5,1% payı olduğu Toplam Enerji Merkezi Sanayi ile Namet Gıda Sanayi arasında güneş enerji santrali (GES) kurulumu kapsamında anlaşma imzalandığını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu GES, Namet Gıda’nın Sivas’ta bulunan arazisi üzerine kurulacak. Anlaşma doğrultusunda projenin Aralık 2024 içerisinde teslim edilmesinin planlandığı ifade edildi.

Yatırımın, güneş enerjisinden üretilecek elektriğin yanı sıra karbon emisyonunun azaltılmasına da katkı sağlamasının beklendiği belirtildi. Anlaşma bedeli ise KDV hariç 4,8 milyon dolar değerinde.

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri son olarak 13 Şubat’ta iş anlaşması açıklamış ve bu anlaşmanın parasal tutarı 860 bin avro olarak gerçekleşmişti.

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri'nden Yeni İş Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP