Borsa İstanbul

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri, SHEREC Projesi İçin 890,2 Bin Avro Bütçe Aldı

Aralık 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri, SHEREC Projesi İçin 890,2 Bin Avro Bütçe Aldı

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri’nin (HKTM), “Safe, Healthy and Environmental Ship Recycling” (SHEREC) isimli projesi Avrupa Komisyonu tarafından bütçe almaya hak kazandı.

💰 Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada projenin konsorsiyumunda 16 şirket yer alırken, alınmaya hak kazanılan bütçenin 890 bin 250 Avro olduğu belirtildi. Projenin toplam bütçesi ise 9 milyon 175 bin Avro. 

SHEREC Projesi Nedir?

SHEREC projesi, sektördeki iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesi, mesleki ve çevresel şartların ıslahı amacıyla; gemi geri dönüşüm endüstrisine yenilikçi robotik, büyük veri ve yapay zekâ sistemlerinin entegre edilmesi ve ilgili uygulamaların geliştirilmesini amaçlıyor.

Ne Zaman Başlayacak?

KAP’a yapılan açıklamaya göre projenin destek ve Ar-Ge çalışmaları 1 Ocak 2024 itibarıyla başlayacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti