Borsa Haberleri

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri, GES Sözleşmesi İmzaladı

Şubat 14, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri, GES Sözleşmesi İmzaladı

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri (HKTM), Sivas ve Yozgat’ta 4 adet arazi üzerine Öztüketim Güneş Enerji Santrali (GES) kurulumu için sözleşme imzaladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre sözleşme, Toplam Enerji Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Kar Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Karadeniz Madencilik ve KİBSAŞ İnşaat ve Beton’la imzalandı.

Açıklamada söz konusu projelerin Ağustos 2024’te teslim edilmesinin planlandığı belirtilirken, anlaşma tutarının KDV hariç 5,2 milyon dolar olduğu ifade edildi.

Yapılan açıklamada “Bu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretiminin yanı sıra karbon emisyonunun azaltılmasına da önemli katkılar sağlanması hedeflenmektedir” denildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti