Borsa Haberleri

Hidrojen Enerjisi Şirketi Plug Power’ın Üretim Tesisi Tamamlandı!

January 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Hidrojen Enerjisi Şirketi Plug Power’ın Üretim Tesisi Tamamlandı!

New York’taki yeni 407 bin metrekarelik yakıt hücresi üretim tesisinin tamamlanmasını kutlayan Plug Power (PLUG) hisseleri, perşembe günkü işlemlerde 3,5% yükseldi ve bu haftaki kazancını 25%’e çıkardı.

● Plug Vista tesisi, mobilite pazarına yönelik olarak elektrik motorlarına güç sağlayan Plug (PLUG) yakıt hücresi sistemlerinin montajında ​​büyük ölçüde artırılmış ölçek ve verimliliğe imkan tanıyan gelişmiş bir otomasyon içeriyor.

● Plug (PLUG), GenDrive ünitelerinin imalatına Kasım 2022’de başlayan tesisin Mart 2023’e kadar tam kapasiteyle faaliyete geçeceğini ve şirketin yakıt hücresi ürün hattının tamamını üreteceğini söyledi.

● Bu hafta başında Plug, Kanada’nın TC Energy (TRP) şirketinden iki hidrojen sıvılaştırıcı siparişi aldı. Bu sistemlerin, minimum donanımla kayda değer ölçüde maliyet tasarrufu, daha geniş dağıtım kapsamı ve genel enerji verimliliği sağlaması bekleniyor.

● Teslimatı 2024 yılının 2. veya 3. çeyreğinde yapılması planlanan iki hidrojen sıvılaştırıcı, Kuzey Amerika’daki henüz faaliyete geçmemiş TC Energy tesislerinde kullanılacak.

Hidrojen Enerjisi Şirketi Plug Power’ın Üretim Tesisi Tamamlandı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha