Borsa Haberleri

Hewlett Packard, Juniper Network’ü 13 Milyar Dolara Satın Alacak

Ocak 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Hewlett Packard, Juniper Network’ü 13 Milyar Dolara Satın Alacak

Hewlett Packard Enterprise (HPE), Juniper Networks’ü (JNPR) 13 milyar dolara satın almaya hazırlanıyor. 

Reuters’ın konuyla ilgili ilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ikili arasındaki anlaşma bu hafta kadar yakın bir tarihte resmi olarak açıklanabilir. 

Dün yayınlanan anlaşma haberlerinin ardından Hewlett hisseleri 7,7% değer kaybederken, Juniper 21% ralli yaptı. 

Söz konusu anlaşmayla 100 yıllık teknoloji şirketi Hewlett, yapay zekâ segmentini güçlendirmeyi hedefliyor. Şirket geçen yıl ChatGPT’ye benzer yapay zekâ sistemlerini çalıştırmak için bulut bilişim hizmetleri piyasaya süreceğini açıklamıştı. 

Juniper’in yüksek performanslı ağ ve hizmet teklifleri arasında yönlendirme, anahtarlama, kablosuz bağlantı (Wi-Fi), ağ güvenliği, yapay zekâ destekli kurumsal ağ oluşturma işlemleri (AIOps) ve yazılım tanımlı ağ oluşturma (SDN) teknolojileri yer alıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti