Borsa Haberleri

Hektaş’tan Bedelli Sermaye Artırım Kararı!

Hektaş’tan Bedelli Sermaye Artırım Kararı!
Google News Icon Takip Et

Hektaş (HEKTS), şirket sermayesini 2,53 milyar TL’den 233,20% bedelli sermaye artırımı ile 8,43 milyar TL’ye çıkarma kararı aldığını açıkladı.

Sermaye artırımının 5,9 milyar TL’lik kısmı 233,20% bedelli sermaye artırımı şeklinde gerçekleştirilecek.

Hektaş Bedelli Sermaye Artırımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Hektaş’ın bedelli sermaye artırımı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanması halinde, şirket bölünme gününü KAP üzerinden ilan edecek.

HEKTS Sermaye Artırımına Katılmak için Ne Yapmalıyım?

Bedelli sermaye artırımı için Midas yatırım hesabında, her hisse başına 1 TL katılma payı ödemesi için gerekli bakiyenin bulunması yeterli olacaktır.

Yeni pay alma hakkı (rüçhan hakkı) ile ilgili daha fazla bilgi için hemen içeriğimizi incele!

Yeni Pay Hakkımı (Rüçhan Hakkımı) Kullanmazsam Ne Olur?

Yeni pay alma (rüçhan) kuponunun kullanılmaması durumunda, şirketin bedelli sermaye artırımına katılamazsın. Böylelikle bedelliyle eklenecek yeni hisse senetleri alma hakkını kaybedersin.

Böylece, sermaye artırımı sonrasında hisse (pay) senedinin fiyatı düşerken sahip olduğun hisse senetlerinin adedi değişmeyeceği için toplam yatırım büyüklüğünde düşüş gerçekleşir.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP