Borsa İstanbul

Hektaş’tan 48 Milyon Dolarlık Yatırım Hamlesi!

April 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Hektaş’tan 48 Milyon Dolarlık Yatırım Hamlesi!

Hayvan sağlığı alanında 2005 yılından beri faaliyet gösteren Hektaş (HEKTS), 2021 yılında almış olduğu stratejik bir karar ile Arma İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi satın alarak bu pazarda yerini sağlamlaştırmış ve pazarda öncü firmalardan biri haline gelmişti.

Hayvan sağlığı alanında projelerine devam eden şirket, yatırımlarına bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Hektaş, Ankara’da veteriner ilaçları üretimi alanında ikinci bir üretim tesisi kurmaya karar verdi.

Şirket fizibilite çalışmaları sonucunda toplam yatırım tutarını 48 milyon dolar olarak planlayıp bütçeleyecek.

Kurulacak üretim tesisi GMP standartlarına uygun olacak şekilde inşa edilerek hâlihazırda üretimini gerçekleştirdiği ürünlerde kapasite artışına gidilmesine olanak sağlayacak. 

Bu yatırım aynı zamanda ürün portföyünün geliştirilmesine ve dolayısıyla hem yurt içi hem de yurt dışı pazarda etkinliğini artırarak farklı ürün gruplarıyla yeni pazar gelişimine katkı sunacak.

Hektaş’tan 48 Milyon Dolarlık Yatırım Hamlesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP