Bültenler

HEDEF, GLCVY ve ANGEN Halka Arz Sonuçları Açıklandı

October 18, 2021 • 4 dakika okuma süresi
HEDEF, GLCVY ve ANGEN Halka Arz Sonuçları Açıklandı

Geçtiğimiz hafta paylaştığımız yazımızda Hedef Holding (HEDEF), Gelecek Varlık Yönetimi (GLCVY) ve Anatolia Geneworks (ANGEN)’ün, 14-15 Ekim tarihlerinde talep toplayacaklarını ve halka arz detaylarını yayınlamıştık.

🤔 Peki Halka Arzlarda Neler Oldu?

👉 Hedef Holding (HEDEF)

İzahnameye göre şirket, yapılacak sermaye artırımı sonrasında elde edilecek kaynağın 90 milyon TL’sini, BDDK izni sonrası yatırım bankası kurmak için kullanacağını açıklamıştı.

Bugün halka arz sonuçları KAP’a bildirilen HEDEF’te, paylarının mevcut halka arzında fiyat 1,96 TL olarak açıklandı ve halka arz büyüklüğü 117,6 milyon TL olarak gerçekleşti.

Hedef Holding’in sermayesinin 250 milyon TL’den 300 milyon TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılan toplam 60 milyon TL nominal değerli pay halka arz edildi ve tamamı satıldı.

Halka arzda; toplam 123,745 yatırımcıdan, halka arz edilen 60 milyon TL nominal değerli payların 6 katına denk gelen 357.794,833 TL nominal değerli filtrelenmemiş pay talebi geldi.

Halka arzda;

Yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 5,2 katı,

Hedef Grubu çalışanlarına tahsis edilen payların 1,0 katı,

Yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 8,1 katı,

Yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 4,4 katı talep geldi.

👉 Gelecek Varlık Yönetimi (GLCVY)

İzahnameye göre şirket, elde edeceği halka arz gelirlerinin %40-80’ini mevcut finansal borçlarının bir kısmını geri ödemek, %20-60’ını ise yeni portföy yatırımlarının finansmanı için kullanacağını açıklamıştı.

KAP açıklamasında belirtildiği üzere, şirketin 22 milyon TL nominal değerli payları halka arz edilirken, gelen talebin ardından satışa sunulan payların %20’sine denk gelen ek satış ile birlikte toplam 26,4 milyon TL nominal değerli paylar halka arz edildi.

GLCVY’nin paylarının; halka arz fiyatı 13,65 TL olarak belirlenirken, 26,4 milyon TL nominal değerli payların satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 360.360,000 TL olarak gerçekleşti.

Halka arzda;

Yurt içi bireysel yatırımcılara planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 2,7 katı,

Yurt içi yüksek başvurulu yatırımcılara planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 14,1 katı,

Yurt içi kurumsal yatırımcılara planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 9 katı talep geldi.

Yatırımcılardan gelen yüksek talebin karşılanabilmesi amacıyla; yurt dışı kurumsal yatırımcılar için ayrılan %10’luk tahsisat oranı ise diğer tahsisat gruplarına aktarıldı.

👉 Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji (ANGEN)

ANGEN, halka arz sonrası alınan fon ile uluslararası pazarlarda büyüme, şirket satın alma ve Ar-Ge faaliyetleri için daha fazla kaynak oluşturulmasında kullanacağını açıklamıştı.

Talep toplama öncesinde şirket izahnamesinde verilen bilgilere göre; beklenen halka arz büyüklüğü 483.517,5 milyon TL’ydi. Halka arz sonuçlarının açıklanmasının ardından toplam halka arz büyüklüğü 516.982,500 TL olarak gerçekleşti.

Ayrıca halka arza; nihai halka arz fiyatından, 113,032 yatırımcı katılım gösterirken; ek satış haricinde halka arz edilen 20 milyon TL nominal değerli payların 9,75 katı (194.986,878 TL) talep geldi.

Halka arzda;

Yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 15,05 katı,

Yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 2,46 katı,

Yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 1,20 katı,

Şirket çalışanlarına tahsis edilen payların 1,28 katı talep geldi.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı