Borsa Haberleri

Hedef Fiyatını 17 TL’ye Düşürmüştü: BofA’dan EREGL için Yeni Değerlendirme!

Mart 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Hedef Fiyatını 17 TL’ye Düşürmüştü: BofA’dan EREGL için Yeni Değerlendirme!

Bank of America (BofA), Ereğli Demir Çelik (EREGL) için geçtiğimiz hafta verdiği 17 TL’lik hedef fiyatı yeniden revize etti.

BofA şu anda 46,60 TL seviyesinden işlem gören EREGL için hedef fiyatını 19 TL’den 17 TL’ye düşürmüştü. Banka, bugün yayımladığı raporda ise Ereğli Demir Çelik için hedef fiyatını 47 TL’ye yükseltti.

Diğer yandan BofA Ereğli için tavsiyesini “nötr” olarak belirledi. Banka yaptığı değerlendirmede, hisse için “nötr” seviyesi belirlemesinin sebebi olarak; çelik için hem yerel politikalar hem de küresel arz fazlası riski ve buna bağlı belirsizlikler olduğunu öne sürdü.

Yapılan açıklamada ayrıca “Zorlu bir 2023’ün ardından şirketin büyük ölçüde normalleştiğini düşünüyoruz.” denildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: BofA

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti