Temettü İncelemeleri

Haziran Ayında Temettü Ödeyecek Şirketler (2023)

Haziran 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Haziran Ayında Temettü Ödeyecek Şirketler (2023)

Borsa İstanbul’da işlem gören 15 şirket haziran ayında temettü ödemesi yapacak. Genel kurul toplantılarının ardından temettü açıklamasında bulunan şirketler kâr dağıtım için ödeme tarihlerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

İşte haziran ayında yatırımcılarıyla kârını paylaşacak şirketler:

– Ayes Çelik Hasır (AYES) 1 Haziran’da pay başına net 0,22 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 5 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Afyon Çimento (AFYON) 1 Haziran’da pay başına net 0,18 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 5 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Gimat Mağazacılık (GMTAS) 7 Haziran’da pay başına net 0,16 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 9 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Sarkuysan Elektrolit Bakır (SARKY) 12 Haziran’da pay başına net 0,23 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 14 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Birleşim Mühendislik (BRLSM) 13 Haziran’da pay başına net 0,10 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 15 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Atp Ticari Bilgisayar Ağı (ATATP) 14 Haziran’da pay başına net 0,27 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 16 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Bim (BIMAS) 14 Haziran’da pay başına net 1,80 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 16 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Merit Turizm Yatırım (MERIT) 15 Haziran’da pay başına net 0,90 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 19 Haziran’da hesaplarda olacak.

– İnfo Yatırım (INFO) 15 Haziran’da pay başına net 0,90 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 19 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Tapdi Oksijen (TNZTP) 19 Haziran’da pay başına net 0,25 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 21 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Berkosan (BRKSN) 20 Haziran’da pay başına net 0,05 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 22 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Kardemir Karabuk Demir Celik (KRDMA, KRDMB, KRDMD) 21 Haziran’da pay başına net 0,10 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 23 Haziran’da hesaplarda olacak.

– Elite Naturel Organik Gıda (ELITE) 23 Haziran’da pay başına net 0,21 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 3 Temmuz’da hesaplarda olacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı