Temettü Bültenleri

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – DELL, LOW, CL, PG

October 17, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – DELL, LOW, CL, PG

Bu hafta portföyüne eklediğin takdirde temettü almaya hak kazanacağın hisseler burada!

İşte karşında Midas ile haftanın popüler temettü hisseleri!

🗓 Ex-Date* (Hakediş) Tarihlerine Göre Temettü Ödemeleri

Her şeyden önce şunu bilmende fayda var: Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekiyor. Aşağıda yer alan tarihler, temettü alabilmek için hisseyi portföyüne ekleyebileceğin “son günü” gösteriyor.

Ex-Date ve temettü hakkında daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan “Sözlük” kısmından ulaşabilirsin. 

Dell Technologies (DELL) – 18 Ekim 

Bu haftanın popüler temettü listesinin ilk sırasında teknoloji sektörünün dev isimlerinden biri olan Dell (DELL) yer alıyor. Yılda 3,48% temettü verimi olan şirket; yan kuruluşları aracılığıyla bilişim teknolojileri donanımı, yazılımı ve servis çözümleri sağlıyor. Şirketin faaliyetleri arasında altyapı çözümleri, istemciler, sunucular, ağ iletişimi ve depolama bulunuyor. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – DELL, LOW, CL, PG

Lowe’s (LOW) – 18 Ekim

Evimizi yenilemeyi, güzelleştirmeyi, zevkimize göre tadilat yapmayı hangimiz sevmiyoruz ki? ABD’nin perakende devi Lowe’s (LOW) da evini yenilemeyi seven birçok kişinin favori şirketlerinden biri. Yıllık 2,09% temettü verimine sahip şirket, ev geliştirme ürünlerinin perakende satışı ile uğraşıyor. Şirketin sattığı ürünler arasında; bakım, onarım, tadilat, ev dekorasyonu ve mülk bakımı için ürünler bulunuyor. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – DELL, LOW, CL, PG

Colgate-Palmolive (CL) – 20 Ekim

Bu hafta temettü veren şirketler arasında ağız sağlığı denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Colgate-Palmolive (CL) yer alıyor. Yıllık 2,41% temettü verimine sahip şirket; ağız ve diş sağlığı, kişisel bakım ve evcil hayvan gıdaları gibi segmentlerdeki ürünlerin üretim ve dağıtımını gerçekleştiriyor. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – DELL, LOW, CL, PG

Procter & Gamble (PG) – 20 Ekim

Bu haftanın popüler temettü hisselerinin son sırasında yıllık 2,90% temettü verimine sahip Procter & Gamble (PG) yer alıyor. Procter & Gamble; ambalajlı tüketim ürünlerinin tedariği alanında faaliyet gösteren çokuluslu bir şirket. Güzellik, kişisel bakım, kozmetik ve sağlık kategorilerinde üretim yapıyor. Alt markaları arasında; Head & Shoulders, Herbal Essences, Pantene, Rejoice, Olay, Old Spice, Safeguard, Secret ve SK-II bulunuyor. 

Temettüye dair merak ettiğin her şeyi Midas Akademi içeriğimizde bulabilirsin.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – DELL, LOW, CL, PG

📖 Sözlük

*Ex-Date Nedir?

Şirketler temettü için bir hakediş tarihi (Ex-Date) belirler. Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin

**Temettü Verimi Nedir?

Bir şirket temettü dağıttığında, dağıttığı net temettü miktarının hisse fiyatına oranı temettü verimini gösterir. Yıllık temettü oranı da bir yıl içerisinde ödediği toplam net temettü miktarının hisse fiyatına olan oranıdır.

Şirketler, temettü ödemelerini yıl içerisinde bir kere toptan yapabilecekleri gibi taksitle ödemeyi de tercih edebilirler. Çeyreklik temettü ödemesi yıllık verimin çeyreği, aylık temettü ödemesi de yıllık verimin on ikide biri anlamına gelir.

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Nasdaq Dividend Calendar

Marketbeat Dividend Calendar

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – DELL, LOW, CL, PG

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı