Temettü Bültenleri

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CBP, TSE, MA

January 2, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CBP, TSE, MA

Bu hafta portföyüne eklediğin takdirde temettü almaya hak kazanacağın hisseler burada!

İşte karşında Midas ile haftanın popüler temettü hisseleri!

🗓 Ex-Date* (Hakediş) Tarihlerine Göre Temettü Ödemeleri

Her şeyden önce şunu bilmende fayda var: Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekiyor. Aşağıda yer alan tarihler, temettü alabilmek için hisseyi portföyüne ekleyebileceğin “son günü” gösteriyor.

Ex-Date ve temettü hakkında daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan “Sözlük” kısmından ulaşabilirsin. 

Campbell Soup (CBP) – 4 Ocak 

Listemize yılda 2,76% temettü verimiyle giren Campbell Soup, yiyecek ve içecek ürünleri üretimi ve pazarlama alanında faaliyet gösteriyor. Şirketin ürettiği ürünler arasında çorba, yemek, kurabiye, kraker, unlu mamuller ve dondurulmuş ürünler yer alıyor.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CBP, TSE, MA

Cisco Systems (CSCO) – 4 Ocak

Çok uluslu ağ teknolojileri şirketi Cisco Systems (CSCO), bu hafta temettü veren şirketler arasında. Yıllık 3,15% temettü verimi olan şirket, veri merkezi ve şube ağlarına güvenli bağlantı sunuyor. Ayrıca teknik destek ve danışmanlık hizmetleri sağlıyor. 5G bağlantısı gibi geleceğe yönelik çalışmalarıyla da ön plana çıkıyor. Cisco; farklı ölçekteki şirketlere, kamu kurumlarına ve hükümetlere hizmet veriyor. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CBP, TSE, MA

Trinseo (TSE) – 4 Ocak

Bu hafta temettü veren şirketler arasında malzeme çözümleri sağlayıcısı Trinseo (TSE) var. Yılda 5,30% temettü verimine sahip şirket, plastik ve lateks bağlayıcıların üretimini yapıyor. Geniş bir yelpazede sunduğu ürünlerini; otomobil, elektronik, tekstil ve ambalaj gibi farklı sektörlere tedarik ediyor. Ayrıca şirket, ham madde segmentinde plastiğin temel yapı taşı olan stiren monomeri üretiyor. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CBP, TSE, MA

Mastercard (MA) – 6 Ocak

Bu haftanın popüler temettü hisselerinin son sırasında yıllık 0,66% temettü verimi olan Mastercard (MA) yer alıyor. Ödeme teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirket; tüketicilere, firmalara, kamu sektörüne, hükümetlere ve bankalara hizmet veriyor. Gelişmiş ve güvenli kredi kartı ödeme sistemleriyle ön plana çıkan Mastercard, futbol organizasyonlarına yaptığı sponsorluklarla da adından söz ettiriyor. 

Temettüye dair merak ettiğin her şeyi Midas Akademi içeriğimizde bulabilirsin.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CBP, TSE, MA

📖 Sözlük

*Ex-Date Nedir?

Şirketler temettü için bir hakediş tarihi (Ex-Date) belirler. Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin

**Temettü Verimi Nedir?

Bir şirket temettü dağıttığında, dağıttığı net temettü miktarının hisse fiyatına oranı temettü verimini gösterir. Yıllık temettü oranı da bir yıl içerisinde ödediği toplam net temettü miktarının hisse fiyatına olan oranıdır.

Şirketler, temettü ödemelerini yıl içerisinde bir kere toptan yapabilecekleri gibi taksitle ödemeyi de tercih edebilirler. Çeyreklik temettü ödemesi yıllık verimin çeyreği, aylık temettü ödemesi de yıllık verimin on ikide biri anlamına gelir.

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Nasdaq Dividend Calendar

Marketbeat Dividend Calendar

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – CSCO, CBP, TSE, MA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı