Temettü Bültenleri

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – 12 Eylül

September 12, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – 12 Eylül

Bu hafta portföyüne eklediğin takdirde temettü almaya hak kazanabileceğin hisseler burada!

İşte karşında Midas ile haftanın popüler temettü hisseleri!

🗓 Ex-Date* Tarihlerine Göre Temettü Ödemeleri

Her şeyden önce şunu bilmende fayda var: Temettü almaya hak kazanmak için, şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Bu yüzden aşağıda yer alan tarihler, “son günü” göstermektedir.

Ex-Date ve temettü hakkında daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan “Sözlük” kısmından ulaşabilirsin. 

HP (HPQ) – 13 Eylül

Bu haftanın popüler temettü listesinin ilk sırasında teknoloji alanındaki en popüler isimlerden biri olan HP yer alıyor. Yılda 3,54% temettü verimine sahip şirket; ABD ve uluslararası alanda kişisel bilgi işlem, ilgili teknolojiler, görüntüleme ve baskı ürünleri segmentinde hizmet veriyor.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – 12 Eylül

Domino’s Pizza (DPZ) – 14 Eylül

Dünyanın en büyük fast-food restoran zincirlerinden biri olan Domino’s Pizza da bu haftanın popüler temettü listesinde yer alıyor. Yan kuruluşları aracılığıyla ABD ve uluslararası alanda pizza şirketi olarak faaliyet gösteren şirket, aynı zamanda uluslararası franchise segmenti ile markaya ait franchise operasyonlarını yürütüyor. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – 12 Eylül

Gilead Sciences (GILD) – 14 Eylül

Bu haftanın popüler temettü listesi içerisinde temettü verimiyle dikkat çeken bir şirket var: Gilead Sciences! Yılda 4,47% temettü verimine sahip şirket; karşılanmamış tıbbi ihtiyaç alanlarında ilaçların araştırılması, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi alanında faaliyet gösteriyor. Firmanın ana odak alanları arasında insan immün yetmezlik virüsü, edinilmiş immün yetmezlik sendromu, karaciğer hastalıkları, hematoloji, onkoloji ve inflamasyon ve solunum yolu hastalıkları yer alıyor.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – 12 Eylül

Coca-Cola (KO) – 15 Eylül

Bir başka temettü aristokratı daha bu haftanın popüler temettü listesinde: Coca-Cola! Gazlı içecekler, su, spor içecekleri, meyve suyu dahil olmak üzere alkolsüz içeceklerin üretimi satışı alanında faaliyet gösteren şirketin alt markaları arasında; Coca-Cola Zero, Diet Coke, Fanta, Sprite, Powerade, Schweppes, Minute Maid ve daha birçok popüler isim bulunuyor. 

Midas ile birlikte temettüye dair her şeyi Akademi içeriğimizde bulabilirsin.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – 12 Eylül

📖 Sözlük

*Ex-Date Nedir?

Şirketler temettü için bir hakediş tarihi (Ex-Date) belirler. Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin

**Temettü Verimi Nedir?

Bir şirket temettü dağıttığında, dağıttığı net temettü miktarının hisse fiyatına oranı temettü verimini gösterir. Yıllık temettü oranı da, bir yıl içerisinde ödediği toplam net temettü miktarının hisse fiyatına olan oranıdır.

Şirketler, temettü ödemelerini yıl içerisinde bir kere toptan yapabilecekleri gibi taksitle ödemeyi de tercih edebilirler. Çeyreklik temettü ödemesi yıllık verimin çeyreği, aylık temettü ödemesi de yıllık verimin on ikide biri anlamına gelir.

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Nasdaq Dividend Calendar

Marketbeat Dividend Calendar

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – 12 Eylül

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı