ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

April 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢 Kot üreticisi Levi Strauss (LEVI) hisseleri, şirketin son bilançosunda 1,56 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 0,26 dolar kâr açıklamasıyla yükseldi. Piyasa beklentisinin üzerindeki sonuçları sayesinde LEVI hisseleri hafta boyunca toplam 4,10% değer kazandı. 

🔴 General Electric (GE) hisseleri, şirketin üç bağımsız şirkete bölünmesinin tamamlanmasıyla hafta boyunca toplam 10,30% değer kaybetti. 

Borsa İstanbul

🟢 Yapı Kredi Bankası (YKBNK) hisseleri, şirketin BAE’nin en büyük bankası First Abu Dhabi Bank tarafından satın alınacağına dair haberin etkisiyle yükseldi. Kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmadığını açıklayan şirketin hisseleri hafta boyunca toplam 14,18% değer kazandı.

🔴 Hektaş (HEKTS) hisseleri, şirketin son bilançosunda zayıf görünüm sunmasıyla geriledi. Yıl sonu bilançosunda 878,2 milyon TL net zarar bildiren HEKTS hisseleri hafta boyunca toplam 5,59% değer kaybetti.

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı