ABD Borsası Notları

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (17 – 23 Haziran Haftası)

Haftanın Özeti: Neden Düştü? Neden Yükseldi? (17 – 23 Haziran Haftası)
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz hafta boyunca önemli yükseliş ve düşüş kaydeden şirketleri senin için derledik. 👇

ABD Borsaları

🟢 İlaç üreticisi Gilead Sciences (GILD) hisseleri, şirketin ilacının kadınlarda HIV enfeksiyonunu önlemede Truvada’ya kıyasla daha etkili olduğunu gösteren son faz çalışmasından sonra hafta boyunca toplam 10,6% değer kazandı.

🔴 Yenilenebilir enerji şirketi Enphase’in (ENPH) hisseleri, JPMorgan’ın hedef fiyatını 128 dolardan 124 dolara düşürmesi sonrasında hafta boyunca toplam 17,2% değer kaybetti.

Borsa İstanbul

🟢 Yabancıların yoğun ilgi gösterdiği bankacılık endeksinin haftalık olarak 5,52% değer kazanmasıyla beraber Akbank (AKBNK) hisseleri de 8,02% değer kazandı.

🔴 Anadolu Sigorta (ANSGR) hisseleri, BIST 100 endeksinden çıkarılması ve prim üretimlerinde yüzdesel olarak zayıflamanın etkisiyle haftalık olarak 7,36% değer kaybetti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı