Borsa Haberleri

Haftanın Insider Alımları: Hangi Yetkili, Ne Kadar Aldı?

June 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Haftanın Insider Alımları: Hangi Yetkili, Ne Kadar Aldı?

Aralarında iki CEO’nun yer aldığı bazı üst düzey yetkililer, şirketlerinin vizyoner kararlarını desteklemeye yönelik adımlar atarak haziran ayına insider alımları yaparak başladı. 

Insider alımı nedir? diyor olabilirsin. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. 

Dilersen geçtiğimiz haftanın insiderları ne kadar alım yapmış, birlikte bakalım.

1️⃣ RenaissanceRE (RNR) CEO’su Kevin O’Donnell, 26 Mayıs’ta 2,5 milyon dolar değerinde şirket hissesi satın aldı. 

2️⃣ CNX Resources (CNX) üst düzey yetkilisi Bernard Lanigan, 2,1 milyar dolar değerindeki hisse alımıyla ilk insider alımını gerçekleştirdi. 

3️⃣ Align Tech (ALGN) üst düzey yetkilisi Kevin Dallas, 2018’de yönetim kuruluna katıldığından bu yana ilk kez insider alımı yaptı. Dallas, 2 milyon dolar değerinde Align hissesi satın aldı. 

4️⃣ Masimo (MASI) kurucu ve CEO’su Joe Kiani, 25 Mayıs’ta 1 milyon dolar değerinde insider alımı yaptı. 

5️⃣ Driven Brands (DRVN) CEO’su Jonathan Fitzpatrick, Ocak 2021’den bu yana ilk kez olmak üzere 1 milyon dolar değerinde insider alımı yaptı. 

Haftanın Insider Alımları: Hangi Yetkili, Ne Kadar Aldı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC