Borsa Haberleri

Haftanın En İyi Hisseleri Belli Oldu!

September 13, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Haftanın En İyi Hisseleri Belli Oldu!

Hisse senetleri uzun sürenin ardından geçtiğimiz son dört günde güçlü bir performans sergiledi. Bu haftanın enleri arasında Wall Street analistlerinin favorilerinden güneş enerjisi hisseleri de yer alıyor. 

S&P 500 endeksi, 3% artışla üç haftalık gerileme trendini sona erdirme yolunda ilerliyor. Söz konusu endeks kapsamındaki enerji hariç tüm sektörler, hafta boyunca 1%’den fazla yükseldi. Hatta sağlık ve tüketici hizmetlerinde yer alan şirketler en 10%’luk kazanç elde etti. 

S&P 500’de bu hafta en iyi performans gösteren hisselerin ve analistlerin altını çizdiği şirketlerin arasında; Regeneron Pharmaceuticals (REGN), SolarEdge Technologies (SEDG), United Airlines (UAL) ve Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH) gibi farklı sektörlerden isimler yer alıyor. 

REGN ve SEDG Hisseleri Haftayı Başarılı Bir Performansla Bitirdi!

Regeneron Pharmaceuticals (REGN) hisseleri, göz ilacı denemesinden olumlu sonuçlar aldığına dair yaptığı duyurunun ardından kadar neredeyse 25% artış gösterdi. Bu yükselişin hemen akabinde Morgan Stanley, şirketin hisselerine yönelik notunu “Eşit Ağırlık”tan “YÜKSEK AĞIRLIK” notuna yükseltti. Ayrıca Regeneron’un kayda değer bir büyüme başarısı elde ettiğini belirtti. Analist Matthew Harrison’un 851 dolarlık fiyat hedefi, şirketin hisselerinde perşembe günkü kapanışın ardından gerçekleşen 20% oranındaki artışı gösteriyor.

Analistler, SolarEdge Technologies (SEDG) hisselerinin bir satın alma fırsatı sunduğuna inanıyor. Biden yönetiminin temiz enerji harcaması girişimlerinden faydalanacak olan güneş enerjisi şirketi, bu hafta yaklaşık 18% kazanç elde etti. Şirketin hisse senetleri, ikinci çeyrek gelirlerinin Wall Street beklentilerinin altında kalmasıyla geçen ay bazı kayıplar yaşadı. Yine de SolarEdge, ortalama fiyat hedefine göre 17,5% daha iyi bir performansa sahip. 

UAL ve NCLH Bu Haftanın Öne Çıkanları Arasında!

United Airlines (UAL), yaklaşık 12% artışla bu haftanın en iyi performans gösteren hisseleri arasında yer aldı. Hava yolu şirketi, çarşamba günü gelir beklentilerini güncelledi ve 2019’un aynı çeyreğine göre 11% ile %12 arasında büyüme beklediğini belirtti. FactSet verilerine göre şirketin hisse senetlerinin mevcut seviyesinden yaklaşık 32% oranında yükselmesi bekleniyor. 

Son olarak, FactSet’e göre Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH) bu hafta 11%’den fazla yükseliş kaydetti ve analistlerin ortalama fiyat hedefine kıyasla 17,5% daha iyi performans gösterdi. Stiefel analisti Stefen Wieczysnki hisse üzerinde 26 dolarlık fiyat hedefini yineledi, bu da hisse fiyatının güncel fiyatından 81%’in üstünde bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. 

Haftanın En İyi Hisseleri Belli Oldu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı