Borsa Haberleri

GYO Sektör Performansına Genel Bakış

December 27, 2022 • 2 dakika okuma süresi
GYO Sektör Performansına Genel Bakış

Öz varlığa dayalı GYO’lar Noel tatili öncesindeki hafta 0,15% düşerken, ipotek senetlerine dayalı GYO’lar 2,13% değer kazandı.

● Otel GYO’ları 23 Aralık itibarıyla sona eren haftada 4,38% değer kaybederek alt sektörler arasında en ağır hareket eden segment oldu. Baird Equity kurumunun açıkladığı bir araştırma raporuna göre sektöre ilişkin konsensüs negatif yönde.

● Kurumun yaptığı Yatırımcı Duyarlılığı Anketinin ortaya koyduğu içgörüler, anket katılımcılarının 65%’inin GYO sektörünü “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesinde gördüğüne işaret ediyor. Yatırımcıların 80%’i Otel GYO hisselerinin 2023’te “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” göstermesini bekliyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Yılın başından bugüne kadar en çok değer kaybeden ise 39,84% değer kaybıyla ofis GYO’ları oldu. Morningstar’ın açıkladığı ve Morgan Stanley’nin GYO öngörülerine yer verdiği 19 Aralık tarihli rapora göre, 2022 yılı GYO’lar için kayıtlardaki en kötü ikinci yıl olacak.

● GYO’lar zor bir yılı geride bırakmasına rağmen Morgan Stanley’nin GYO öngörülerine göre 2023 yılı bu sektöre daha fazla acı getirebilir.

GYO Sektör Performansına Genel Bakış

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha