Altın Yorumları

Güvenli Liman Talebi, Altındaki Rekor Ralliyi Destekliyor

April 12, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Güvenli Liman Talebi, Altındaki Rekor Ralliyi Destekliyor

Altın fiyatları, jeopolitik riskler ve Çin’i çevreleyen ekonomik endişelerin güçlü talebi çekmesiyle üst üste dördüncü haftalık kazancını elde etmeye hazırlanıyor.

Spot altın, seans içinde 2.400 dolarla rekor seviyesine ulaştıktan sonra TSİ 14.30’da 2.393 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları ise 1,60% artışla 2.410 dolardan işlem gördü. 

Güvenli Liman Talebi, Altındaki Rekor Ralliyi Destekliyor

ActivTrades kıdemli analisti Ricardo Evangelista, merkez bankası alımları ve yatırımcılar arasında jeopolitik çatışmaların tırmanacağına dair endişelerin artmasıyla, güvenli liman varlıklarına olan talebin güçlenmesi nedeniyle altın fiyatlarında daha fazla yükseliş potansiyeli olduğunu söyledi.

Evangelista, “Çin ekonomisine ilişkin şüpheler, küresel ekonominin büyümesine ilişkin endişeleri besliyor ve bu da piyasada güvenli liman arayışı hissiyatını güçlendiriyor.yorumunu yapıyor

Ortadoğu’da İranlı kaynaklar, İran’ın Washington’a İsrail’in Suriye elçiliğine yönelik saldırısına büyük bir gerilimi önleyecek şekilde karşılık vereceğinin sinyalini verdiğini söyledi.

Öte yandan Vietnam merkez bankası, piyasayı dengelemek için külçe altın arzını artıracağını söylerken, Çin merkez bankası da mart ayında rezervlerine daha fazla altın ekledi.

Güvenli Liman Talebi, Altındaki Rekor Ralliyi Destekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC