Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: YEOTK, ALFAS, PGSUS, THYAO, BIMAS

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: YEOTK, ALFAS, PGSUS, THYAO, BIMAS
Google News Icon Takip Et

10 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik.

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Yeo Teknoloji (YEOTK), 50% hisse sahibi olduğu Rey Energy’nin Mauritius’ta kurulu bir şirket ile Tanzanya’da kurulacak olan Güneş Enerjisi Santrali (GES) için 33 milyon dolarlık anlaşma imzaladığını açıkladı.
  • Alfa Solar Enerji (ALFAS), yurt içinde yerleşik bir müşterisinden panel satışı kapsamında 10,5 milyon dolarlık sipariş aldı.
  • Pegasus (PGSUS), haziran ayında yolcu sayısının bir önceki yılın aynı ayına göre 15% artarak 3,27 milyona yükseldiğini açıkladı.
  • Türk Hava Yolları (THYAO), haziran ayında yolcu sayısının bir önceki yılın aynı dönemine göre 1% artarak 7,8 milyona yükseldiğini açıkladı.
  • Bim Mağazalar (BIMAS), sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak ve atık yönetim faaliyetlerinin daha verimli bir şekilde yönetilmesi amacıyla 1 milyon TL sermayeli yeni bir şirket kurma kararı aldı. 
  • Platform Turizm (PLTUR), Pakistan’ın İslamabad şehrinde 3 yıl süreli ve 25 milyon dolar büyüklüğünde metrobüs ile toplu taşımacılık hizmeti sözleşmesi imzaladı. 
  • Smartiks Yazılım (SMART), Turkcell Teknoloji Araştırma ile ICM Geliştirmeleri sözleşmesi imzaladı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

GEDIK, 99.065 adet payı ortalama 14,53 TL maliyetle geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak 1 şirket bulunuyor: 

PAGYO, hisse başına net 2,30 TL temettü ödeyecek

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP