Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: TOASO, KLSER, TRILC, ASTOR, KARSN

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: TOASO, KLSER, TRILC, ASTOR, KARSN
Google News Icon Takip Et

27 Haziran 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik.

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Tofaş (TOASO), Bursa fabrikasında 16 Temmuz 2024 ve 20 Ağustos 2024 tarihleri arasında üretim hatlarında yapılacak planlı bakım-onarım çalışmaları ve ihracat pazarlarındaki seyir sebebiyle üretime geçici olarak ara verileceğini açıkladı.
  • Kaleseramik (KLSER), porselen slab yatırımları kapsamında 1×3 metre ve 1,2×3,6 metre ebatlı üretim kapasitesini 50% artıracak yatırım için System Ceramics Spa ile mutabakat anlaşması imzaladı.
  • Türk İlaç Sanayi (TRILC), Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesinin DİADOL markası ile KDV Hariç 46,1 milyon TL ile şirket uhdesinde kaldığını açıkladı.
  • Astor Enerji (ASTOR), Feridun Geçgel’in sahip olduğu ve şirket sermayesinin 3,71%’ine karşılık gelen 37.000.000 adet payın, pay başına 94,45 TL fiyattan kurumsal yatırımcıya satışı için Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında borsaya başvuru yapıldığını açıkladı.
  • Karsan Otomotiv (KARSN), Hasanağa OSB fabrikasında Renault Megane üretimi yapan tüm hatlarda üçlü vardiyadan ikili vardiyaya geçildiğini açıkladı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

MHRGY, 5.000.000 adet payı ortalama 5,06 TL maliyetle geri aldı.

AGESA, 15.000 adet payı ortalama 121,67 TL maliyetle geri aldı.

ALARK, 193.300 adet payı ortalama 103,45 TL maliyetle geri aldı.

ADGYO, 1.200.000 adet payı ortalama 29,07 TL maliyetle geri aldı.

ALFAS, 25.000 adet payı ortalama 69,86 TL maliyetle geri aldı.

SISE, 2.000.000 adet payı ortalama 47,96 TL maliyetle geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunmuyor. 

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP