Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: TCELL, ENKAI, TUPRS, AGROT, GESAN 

April 25, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Şirket ve Borsa Haberleri: TCELL, ENKAI, TUPRS, AGROT, GESAN 

25 Nisan 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Turkcell (TCELL), Ukrayna mahkemeleri tarafından lifecell LLC, UkrTower LLC ve Paycell LLC şirketlerinin paylarına uygulanan ihtiyati tedbir kararının kaldırıldığını açıkladı. (Kaynak)
  • Enka İnşaat (ENKAI), Tüpraş (TUPRS) ile İzmit ve İzmir rafinerisi için Propilen Splitter Projesi sözleşmelerini 175 milyon dolar bedelle imzaladı. (Kaynak)
  • Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), IAT Automotive ile stratejik ortaklık ve işbirliği anlaşması imzaladı. Bu kapsamda IAT Automotive, şirkete otomotiv sektöründe tasarım ve üretim konularında danışmanlık yapacak. (Kaynak)
  • Girişim Elektrik (GESAN), Sandeks Enerji Üretim ile Beyyurdu RES Projesi kapsamında enerji nakil hattı işi için vergiler hariç 2,2 milyon dolara anlaşmaya vardı. (Kaynak)
  • Emlak Konut GYO (EKGYO), geliştirdiği projelerde ocak-mart itibarıyla toplam 6,2 milyar TL’lik satış gerçekleştirdi. (Kaynak)
  • Pasifik Eurasia Lojistik (PASEU), yönetim kurulu Çin-Türkiye-Avrupa ve tersi yönünde demiryolu kombine yük taşımacılığı hacmini artırmak amacıyla şirket kurma veya işbirliği yapma konusunda yetkilendirme yaptı. (Kaynak)

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

  • KUYAS, paylarının geri alınması kapsamında 62.000 adet payı 49,60 – 50,10 TL fiyat aralığından geri aldı.
  • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 22.500 adet payı 215,40 – 221,00 TL fiyat aralığından geri aldı.
  • PEKGY, paylarının geri alınması kapsamında 1.000.000 adet payı 7,72 TL fiyattan geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunmuyor.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: TCELL, ENKAI, TUPRS, AGROT, GESAN 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP