Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: SISE, GUBRF, TAVHL, THYAO, DOAS 

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: SISE, GUBRF, TAVHL, THYAO, DOAS 
Google News Icon Takip Et

8 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik.

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Şişecam (SISE), Rekabet Kurulu tarafından şirkete ve bağlı ortaklığı Şişecam Çevre Sistemleri’ne soruşturma açılmasına karar verildiğini açıkladı. 
  • Gübre Fabrikaları (GUBRF), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği arasındaki “Başbayilik Sözleşmesi”nin yenilendiğini ve bu kapsamda Birliğin, 2024-2028 yılları arasında tüm katı kimyevi gübre ihtiyacını şirketten karşılayacağını açıkladı. 
  • Tav Havalimanları (TAVHL), 2024’te hizmet verdiği yolcu sayısının 2023’ün %17 üstünde gerçekleştiğini açıkladı. 
  • Türk Hava Yolları (THYAO), çeşitli yatırım projelerinin yönetilmesi amacıyla 100%’ü şirkete ait olacak “THY Yatırım Yönetim A.Ş.” ünvanlı şirket kurulmasına karar verdi.
  • Doğuş Otomotiv (DOAS), Aerofoils GmbH ile Aerofoil marka e-foil ürünlerinin Türkiye’deki satış ve servis hizmetlerinin şirket tarafından yerine getirilmesi için distribütörlük sözleşmesi imzaladı. 
  • Ebebek (EBEBK), haziran ayında mağaza ve e-ticaret kanallarından satılan toplam ürün adedinin 2023 Haziran ayına göre 14% artışla 8,3 milyon adede yükseldiğini açıkladı. 
  • Türk İlaç ve Serum Sanayi (TRILC), Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç Alım ihalesini TURKFLEKS markası ile 21,3 milyon TL bedelle kazandı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

ALARK, 46.270 adet payı ortalama 108,05 TL maliyetle geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak 5 şirket bulunuyor: 

ATAKP, pay başına net 0,79 TL temettü ödemesi yapacak. 

DOHOL, pay başına net 0,04 TL temettü ödemesi yapacak. 

ERBOS, pay başına net 2,02 TL temettü ödemesi yapacak. 

MERIT, pay başına net 0,90 TL temettü ödemesi yapacak. 

TABGD, pay başına net 0,50 TL temettü ödemesi yapacak. 

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP