Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: ODINE, MPARK, IZINV, KARSN, AGROT

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: ODINE, MPARK, IZINV, KARSN, AGROT
Google News Icon Takip Et

1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik.

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Odine Solutions Teknoloji (ODINE), Turkcell’den (TCELL) şebeke ve bulut platformlarının dönüşümü projeleri kapsamında 2,4 milyon dolar, Superonline İletişim Hizmetleri’nden ise 1,4 milyon dolarlık sipariş aldı. 
  • MLP Sağlık Hizmetleri (MPARK), 65% pay sahipliği ile MLP İzmir Sağlık Hizmetleri A.Ş. adında bir iştirak şirket kurulmasına ve İzmir ilinde faaliyet gösteren Özel Su Hastanesi’nin ruhsatının devir alınmasına karar verdi. 
  • İz Yatırım Holding (IZINV), PWT Teknoloji A.Ş.’de sahip oldugu payların yarısı olan 3%’lük payın satışı kapsamında; Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir yatırım fonu ile görüşmelerin olumlu sonuçlandığını ve söz konusu payların 6 milyon TL bedelle satışı için sözleşme imzalandığını açıkladı. 
  • Karsan Otomotiv (KARSN), Industria Italiana Autobus’daki ortaklığının sona erdiğini açıkladı.
  • Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), bağlı ortaklığı Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş.’nin ticaret unvanının “E Cars High Technology Araç Üretim Lojistik ve Depolama A.Ş.” olarak değiştirilmesine yönelik süreç tamamlandı. Agrotech, elektrikli araç üretimi ve bu kapsamdaki teknoloji faaliyetlerinin tamamını bu şirket üzerinden yürütecek.
  • Biotrend Çevre ve Enerji (BIOEN), 100% ortaklığı olan İzmir Novtek Enerji Elektrik Üretim’in Harmandalı’ndaki Katı Atık Depolama tesisine sıçrayan bir yangın meydana geldiğini ve hasar tespit çalışmalarının başladığını açıkladı. Açıklamada, tesisin sigorta kapsamında olduğu ve ekspertiz çalışmalarının başladığı ifade edildi. 

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

MHRGY, 3.300.000 adet payı ortalama 5,08 TL maliyetle geri aldı.

DMRGD, 155.696 adet payı ortalama 13,87 TL maliyetle geri aldı.

ALARK, 91.000 adet payı ortalama 105,25 TL maliyetle geri aldı.

ALFAS, 25.000 adet payı ortalama 70,17 TL maliyetle geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak 4 şirket bulunuyor: 

AYEN, pay başına net 0,55 TL temettü ödemesi yapacak.

KFEIN, pay başına net 0,18 TL temettü ödemesi yapacak.

KCAER, pay başına net 0,27 TL temettü ödemesi yapacak.

SOKM, pay başına net 1,51 TL temettü ödemesi yapacak. 

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP