Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: MGROS, FONET, EBEBK, VESTL, ARDYZ, 

February 6, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Şirket ve Borsa Haberleri: MGROS, FONET, EBEBK, VESTL, ARDYZ, 

6 Şubat 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

 • Migros (MGROS), ocak ayında 3 adet Migros, 11 adet Migros Jet ve 3 adet Mion mağazası ile toplamda 17 yeni mağaza açıldığını açıkladı.
 • Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET), Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan 36 ay süreli “Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi Hizmet Alımı” ihalesini 56 milyon TL ile kazandığını açıklandı.
 • Ebebek (EBEBK), ocak ayında Ebebek mağazalarının ziyaretçi sayısının 1% artarak 4,2 milyona yükseldiğini, internet sitesi ziyaretçi sayısının ise 11% azalışla 11,1 milyona gerilediğini açıklandı.
 • Vestel (VESTL), Hollanda’da açmış olduğu rekabet hukuku kaynaklı davada şirketin lehine 684,4 milyon avro tazminat ödenmesine karar verildiğini açıkladı.
 • Ard Bilişim Teknolojileri (ARDYZ); finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren, insansız ve akıllı, bütünleşik ve gömülü finans ekosistem altyapısını sağlayan Oxivo Grup Bilişim’in 51% hissesini 42,5 milyon TL bedelle devraldı. 
 • Formet Metal ve Cam Sanayi (FORMT), Al Arabia Group firması ile şirketin ürettiği gazlı fırınlar ve üretmeyi planladığı küçük ev aletlerinin üretim ve dağıtımını içeren 5 yıllık sözleşme imzaladığını açıklandı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

 • AHGAZ, paylarının geri alınması kapsamında 378.835 adet payı 13,17 – 13,25 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • ENERY, paylarının geri alınması kapsamında 16.310 adet payı 152,50 – 153,50 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • FORMT, paylarının geri alınması kapsamında 45.272 adet payı 3,13 TL fiyattan geri aldı.
 • GEDIK, paylarının geri alınması kapsamında 66.629 adet payı 14,14 – 14,20 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 90.000 adet payı 157,70 – 159,90 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • YYLGD, paylarının geri alınması kapsamında 17.500 adet payı 15,82 – 15,84 TL fiyat aralığından geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödeyecek bir şirket bulunmuyor.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: MGROS, FONET, EBEBK, VESTL, ARDYZ, 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP