Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KONTR, MIATK, KOZAL, TABGD, AKFYE

May 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KONTR, MIATK, KOZAL, TABGD, AKFYE

10 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Kontrolmatik Teknoloji (KONTR); Kontrolmatik Technologies, Pomega Energy Storage Technologies ve Siemens Industry’nin “Mühendislik ve Çözüm İttifakı” kurmak üzere mutabakat anlaşması imzaladığını açıkladı. (Kaynak)
  • Mia Teknoloji (MIATK), Ekvita Italia srls ile Asya Kalkınma Bankası ve Dünya Bankası’nın finanse ettiği projelere adi ortaklık yapısı altında birlikte katılım sağlamak üzere stratejik bir çerçeve sözleşme imzaladı.(Kaynak)
  • Koza Altın (KOZAL), büyük çoğunluğu deprem bölgesine olmak üzere 2023 yılında toplam 598,7 milyon TL yardım yaptığını duyurdu. (Kaynak)
  • Tab Gıda (TABGD), işlettiği cadde restoranlarının elektrik tüketimini yenilenebilir kaynaklardan temin ettiğini belgeleyen uluslararası yenilenebilir enerji sertifikası (I-REC) aldığını açıkladı. (Kaynak)
  • Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE), Romanya’daki Sunway Energy S.R.L. ünvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığını açıkladı. (Kaynak)
  • Türkiye Sigorta (TURSG), 330,47% bedelsiz sermaye artırım kararı aldı. (Kaynak)

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

  • KLSYN, paylarının geri alınması kapsamında 30.000 adet payı 6,70 TL fiyattan geri aldı.
  • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 20.000 adet payı 254,75 – 261,50 TL fiyat aralığından geri aldı.
  • SARKY, paylarının geri alınması kapsamında 4.390 adet payı 33,80 TL fiyattan geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunmuyor.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KONTR, MIATK, KOZAL, TABGD, AKFYE

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP