Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KBORU, MEGMT, DOAS, GEREL, TTKOM 

May 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KBORU, MEGMT, DOAS, GEREL, TTKOM 

16 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Kuzey Boru (KBORU), yurt içinde 89,5 milyon TL, yurt dışında ise 205 bin 589 dolar olmak üzere toplamda 96,2 milyon TL’lik satış sözleşmesi imzaladığını açıkladı. (Kaynak)
  • Mega Metal (MEGMT), 2024 yılı Ocak-Nisan döneminde 17.048 ton üretim ve 16.081 ton tel satışı ile tarihinin en yüksek üretim ve satış rakamına ulaştığını duyurdu. (Kaynak)
  • Doğuş Otomotiv (DOAS), ABERG Service ile Wielton grup markalarının yarı römork ürünlerinin Türkiye’de orijinal yedek parça satışı ve servis hizmetleri için distribütörlük sözleşmesi imzaladı. (Kaynak)
  • Gersan Elektrik (GEREL), Codes Construction firmasından 1,02 milyon dolar, Petrofac International firmasından ise 589 bin dolarlık sipariş aldı. (Kaynak1, 2)
  • Türk Telekom (TTKOM), The Export – Import Bank of China ile 83 milyon avro tutarında uzun vadeli kredi anlaşması imzaladı. (Kaynak)
  • Papilon Savunma (PAPIL), hisse başına net 0,05 TL temettü ödeme kararı aldı. (Kaynak)
  • Altınay Savunma (ALTNY), bugün borsada işlem görmeye başlayacak.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

  • INVES, paylarının geri alınması kapsamında 6.000 adet payı 327,00 TL fiyattan geri aldı.
  • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 18.000 adet payı 269,00 – 272,00 TL fiyat aralığından geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunuyor:

Ege Gübre (EGGUB),  hisse başına net 1,08 TL temettü ödeyecek. 

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: KBORU, MEGMT, DOAS, GEREL, TTKOM 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP