Borsa İstanbul

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: ISCTR, EBEBK, ZOREN, REEDR, KARSN

June 10, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Şirket ve Borsa Haberleri: ISCTR, EBEBK, ZOREN, REEDR, KARSN

10 Haziran 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • İş Bankası (ISCTR), 500 milyon dolar tutarında 7,75% faiz oranından 5 yıl vadeli sürdürülebilir eurotahvil ihracı gerçekleştirdi.
  • E-Bebek (EBEBK) mağazaları ve e-ticaret kanalından satılan toplam ürün adedi mayıs ayında geçen yıla göre 11,7% arttı.
  • Türk Telekom (TTKOM), 5G teknolojisiyle WIN Eurasia Fuarı kapsamında kurulan ve 42 teknoloji geliştirici markayı bir araya getiren demo fabrikada, 30 farklı 5G kullanım senaryosunu hayata geçirdi.
  • Reeder Teknoloji (REEDR), ilk elektrikli aracı “reEV Classical” projesinin Türkiye pilot üretimini tamamladı.
  • Karsan Otomotiv (KARSN), planlanmış bir rota üzerinde sürücüsüz olarak hareket edebilen Seviye 4 toplu ulaşım aracı Otonom e-ATAK, Finlandiya’da hizmet vermeye başladı.
  • Karel Elektronik (KAREL)‘in 100%’üne sahip olduğu Telesis’i devralması suretiyle gerçekleştireceği kolaylaştırılmış usulde birleşme işlemine ilişkin olarak hazırlanan duyuru metnine SPK onay verdi.
  • Fenerbahçe Futbol (FENER) Olağan Genel Kurulu’nda Ali Koç yeniden başkanlığa seçildi. Ülker Stadı’ndaki kongrede geçerli 26 bin 947 oyun 16 bin 464’ünü alarak başkanlığa seçilen Ali Koç, 3. kez göreve geldi.
  • Odine Solutions (ODINE) ile Libya Uluslararası Telekom Şirketi arasında ses ağlarının dönüştürülmesi üzerine 3 yıllık dönem dahilinde 971.711 dolar bedelle iş birliği anlaşması imzalandı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

ORGE, 80.000 adet payı ortalama 64,98 TL maliyetle geri aldı.

GEDIK 40.000 adet payı ortalama 14,27 TL maliyetle geri aldı.

AVPGY 100.000 adet payı ortalama 40,45 TL maliyetle geri aldı.

PRKME 25.000 adet payı ortalama 23,13 TL maliyetle geri aldı.

ALARK 42.500 adet payı ortalama 117,48 TL maliyetle geri aldı. 

TKFEN 25.000 adet payı ortalama 50,28 TL maliyetle geri aldı. 

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunuyor:

  • Tureks Turunç Madencilik (MARBL), hisse başına net 0.0502 TL temettü ödemesi yapacak.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: ISCTR, EBEBK, ZOREN, REEDR, KARSN

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

 Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP