Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: GESAN, SAHOL, ONCSM, SISE, CWENE

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: GESAN, SAHOL, ONCSM, SISE, CWENE
Google News Icon Takip Et

29 Mart 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

 • Girişim Elektrik (GESAN), Vitra Karo ile Aksaray’da bulunan arazide, Arazi Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda anlaşma sağlayarak sözleşme aşamasına geçti. Anlaşma bedeli vergiler hariç 16,6 milyon dolar. 
 • Sabancı Holding (SAHOL), 232 MW kapasiteli güneş enerjisi santrali yatırımı olan Oriana Solar Projesi için 243 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı.
 • Oncosem Onkolojik Sistemleri (ONCSM), bağlı ortaklığı Santek Sağlık Turizm Tekstil, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile “24 aylık kemoterapi ilaç hazırlama hizmet alımı” kapsamında 31,4 milyon TL sözleşme imzaladı.
 • Şişecam (SISE), Eskişehir Cam Ambalaj tesisinde 5. fırının devreye alındığını açıkladı. Ayrıca bu yatırımla cam ambalaj alanında Türkiye’de kurulu brüt üretim kapasitesinin 1,9 milyon ton/yıl’a, küresel cam ambalaj brüt üretim kapasitesinin ise 3,3 milyon ton/yıl’a ulaştığını bildirdi.
 • Cw Enerji (CWENE), alüminyum çerçeve üretimi için çalışmalara başladı. Bu kapsamda 554,3 milyon TL’lik yatırım teşvik belgesi alan şirket, ilk etap makinelerin alımına yönelik olarak 8 milyon avroluk finansal kiralama sözleşmesi imzaladı.
 • Gıpta Ofis Malzemeleri (GIPTA), yurt içindeki birkaç firma ile kırtasiye malzemeleri tedariği kapsamında KDV hariç toplam 344,4 milyon TL’lik sözleşme imzaladı. 

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

 • AHGAZ, paylarının geri alınması kapsamında 331.879 adet payı 12,99 – 13,10 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • DMRGD, paylarının geri alınması kapsamında 155.562 adet payı 13,98 – 14,00 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • GEDIK, paylarının geri alınması kapsamında 473.666 adet payı 12,78 – 13,00 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • KOZAL, paylarının geri alınması kapsamında 2.950.000 adet payı 21,92 – 22,56 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • LKMNH, paylarının geri alınması kapsamında 13.519 adet payı 57,01 TL ortalama fiyattan geri aldı.
 • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 25.000 adet payı 177,00 – 183,50 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • PEKGY, paylarının geri alınması kapsamında 200.000 adet payı 10,30 TL fiyat aralığından geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunuyor.

Garanti Bankası (GARAN), pay başına net 2,80 TL temettü dağıtacak. 

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP