Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: FORTE, BIOEN, CIMSA, MPARK, TCELL

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: FORTE, BIOEN, CIMSA, MPARK, TCELL
Google News Icon Takip Et

25 Haziran 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik.

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Forte Bilgi İletişim Teknolojileri (FORTE), 51% bağlı ortaklığı Cetwell Bilgi Teknolojileri ve Zirai Sistemler Danışmanlık Hizmetleri, sera kurulumu ve tarımsal üretim danışmanlığı hizmeti kapsamında 3,3 milyon dolarlık sipariş aldı. 
  • Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları (BIOEN), İngiltere menşeli Freepoint Eco-Systems ile 50-50% ortaklık yapısında olacak bir stratejik yatırım şirketi kurulması için bağlayıcı olmayan ön protokol imzaladı.
  • Çimsa (CIMSA), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 25 milyon Avro tutarında, 2 yılı anapara geri ödemesiz toplam 5 yıl vadeli kredi anlaşması imzaladı. 
  • MLP Sağlık Hizmetleri (MPARK), Kocaeli ilinde faaliyet gösteren Özel Gebze Medar Hastanesi’ni ve İstanbul ilinde faaliyet gösteren Özel Medar Ataşehir Hastanesi’ni uzun vadeli kiralama yöntemi ile devraldı. 
  • Turkcell (TCELL), 100% bağlı ortaklığı TÖHAŞ’ın 66% pay sahibi olduğu Sofra A.Ş.’de kalan 33,3%’lük payları Posta ve Telgraf Teşkilatı’ndan 5,1 milyon TL’ye alınması için sözleşme imzaladı. 
  • Alfa Solar Enerji (ALFAS), 290 MWp/Yıl kapasiteye sahip kuzey fabrikasının gelişen teknoloji ve ihtiyaçlara bağlı olarak yenilenmesine ve üretim kapasitesinin 500 MWp/Yıl’a çıkarılmasına karar verdi. 
  • Katmerciler Araç (KATMR), Ankara’da yer alan ve fiilen üretim yapılmayan fabrikasını 175 milyon TL’ye satılmasına karar verdi.
  • Birleşim Mühendislik (BRLSM), Özbekistan’da kurulu bir şirketi satın almak için görüşmelere başladığını açıkladı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

AGESA, 21.269 adet payı ortalama 124,16 TL maliyetle geri aldı.

ALFAS, 25.000 adet payı ortalama 73,42 TL maliyetle geri aldı.

ALARK, 48.840 adet payı ortalama 102,38 TL maliyetle geri aldı.

ORGE, 146.909 adet payı ortalama 66,12 TL maliyetle geri aldı.

ADGYO, 670.311 adet payı ortalama 29,90 TL maliyetle geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak 3 şirket bulunuyor:

Deva Holding (DEVA), pay başına net 0,22 TL temettü ödemesi yapacak.

Ege Profil (EGPRO), pay başına net 3,05 TL temettü ödemesi yapacak.

Kaleseramik (KLSER), pay başına net 0,17 TL temettü ödemesi yapacak.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP