Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: EBEBK, VBTYZ, AKFYE, MAGEN, SMRTG

Nisan 4, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Şirket ve Borsa Haberleri: EBEBK, VBTYZ, AKFYE, MAGEN, SMRTG

4 Nisan 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

 • Ebebek (EBEBK), 2024’ün ilk 3 ayında mağazalarını ziyaret eden ziyaretçi sayısının 12,2 milyon kişi olduğunu açıkladı. Bu sayının, 2023 yılının aynı döneminde 11,4 milyon olduğunu duyurdu. 
 • VBT Yazılım (VBTYZ), Türkiye’de yerleşik bir özel banka ile “Ana Sistem Yedekleme ve Arşiv Altyapısı Veri Depolama Sistemi” temini konusunda 1,4 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.
 • Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE), 100% bağlı ortaklıkları ile Asunim Yenilenebilir Enerji arasında hibrit GES yatırımları için, sözleşmeler imzalandığını açıkladı. Bu anlaşmalarla; şirketin 699 mW kurulu gücü toplam 785 mW’a çıkacak.
 • Margün Enerji (MAGEN), 30,39%’unu satın alarak en büyük hissedarı olduğu Enda Enerji Holding’in halka arzı için başvuru evraklarını SPK’ya teslim etti.
 • Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri (SMRTG), Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilen 1,05 milyar TL’lik ihalede nihai sözleşmenin imzalandığını açıkladı.
 • Enerya Enerji (ENERY), halka arzdan elde edilen fonun 922 milyon TL’sini yeni şirket alımlarında kullandığını açıkladı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

 • GEDIK, paylarının geri alınması kapsamında 168.074 adet payı 12,90 – 13,00 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • LOGO, paylarının geri alınması kapsamında 50.000 adet payı 76,80 – 77,25 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 25.000 adet payı 194,50 – 198,20 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • ORGE, paylarının geri alınması kapsamında 40.000 adet payı 66,00 – 66,50 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • PEKGY, paylarının geri alınması kapsamında 500.000 adet payı 10,09 TL fiyattan geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak iki şirket bulunuyor. 

Aygaz (AYGAZ), pay başına net  6,16 TL temettü dağıtacak.

Tofaş (TOASO), pay başına net 18 TL temettü dağıtacak.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP