BIST Şirket Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: CWENE, EKOS, EKGYO, BINHO, KARSN

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: CWENE, EKOS, EKGYO, BINHO, KARSN
Google News Icon Takip Et

28 Haziran 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik.

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Cw Enerji (CWENE), yurt içi yerleşik bir müşterisi ile çatı tipi güneş enerji santrali kurulumuna yönelik olarak KDV hariç 1,3 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.
  • Ekos Teknoloji (EKOS), Karpowership Senegal S.A. ile Trafo Merkezi Genişleme Projesi kapsamında toplamda 2,6 milyon avroluk sözleşme imzaladı.
  • Emlak Konut GYO (EKGYO), Türk Hava Yolları (THYAO) ile imzaladığı sözleşme doğrultusunda İstanbul Arnavutköy Dursunköy 2. Etap Genel Altyapı, İmar Yolları ve Sanat Yapıları İnşaatı İşi’nin sözleşmesini, yüklenici firma ile 1,2 milyar TL bedelle imzaladığını duyurdu.
  • 1000 Yatırımlar Holding (BINHO), yatırımlarından Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri Anonim Şirketi’nin psikoteknik, özel eğitim ve yazılım hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren, Ekolog Bilgi ve Kartlı Sistem Hizmetleri’nin sermaye artışına katılarak hisse devir anlaşması yaptığını ve şirkette 50% pay sahibi olduğunu açıkladı. 
  • Karsan Otomotiv (KARSN), paylarına VBTS kapsamında 26 Temmuz’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.
  • İz Yatırım Holding (IZINV), PWT Teknoloji A.Ş.’de sahip olduğu payların belirli bir kısmının satışı için Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir yatırım fonu ile görüşmelere başladığını açıkladı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

ORGE, 31.700 adet payı ortalama 63,30 TL maliyetle geri aldı.

ALARK, 97.000 adet payı ortalama 103 TL maliyetle geri aldı.

MHRGY, 800.000 adet payı ortalama 5,13 TL maliyetle geri aldı.

ALFAS, 25.000 adet payı ortalama 69,07 TL maliyetle geri aldı.

TKFEN, 25.000 adet payı ortalama 52,58 TL maliyetle geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunmuyor. 

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP