Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: CCOLA, ALARK, REEDR, GIPTA, DOFER

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: CCOLA, ALARK, REEDR, GIPTA, DOFER
Google News Icon Takip Et

15 Şubat 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Coca-Cola (CCOLA),  Coca-Cola Bangladesh Beverages şirketinin 100% paylarını satın almak için 130 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.
  • Alarko Holding (ALARK), bağlı ortaklığı Alarko Gübre Fabrikaları, Verim Gübre’nin paylarının tamamının devralınabilmesi amacıyla 38,2 milyon dolar bedelle ön protokol imzaladı.
  • Reeder Teknoloji (REEDR), iştiraki Reeder Bilişim tarafından Reecoin adıyla Dijital Varlık Halka Arzı yapma kararı aldı.
  • Gıpta Ofis Kırtasiye (GIPTA), 2,4 milyon dolar ve KDV hariç 334,7 milyon TL’lik iki iş sözleşmesi imzaladı. 
  • Dofer Yapı (DOFER), paylarına VBTS kapsamında 14 Mart’a kadar brüt takas tedbiri getirildi. Açığa satış ve kredili işlem yasağı da 14 Mart’a kadar uzatıldı.
  • Elite Natural Organik Gıda (ELITE), Ar-Ge çalışması tamamlanan organik bebek maması için deprem bölgesine dağıtılmak üzere 1 milyon TL’lik sipariş aldı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

  • AHGAZ, paylarının geri alınması kapsamında 250.000 adet payı 13,31 – 13,36 TL fiyat aralığından geri aldı.
  • ENERY, paylarının geri alınması kapsamında 22.864 adet payı 151,70 – 152,50 TL fiyat aralığından geri aldı.
  • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 30.000 adet payı 160,90 – 165,00 TL fiyat aralığından geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödeyecek bir şirket bulunmuyor.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP