Borsa İstanbul

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: CANTE, MIATK, KONTR, DOAS, CWENE 

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: CANTE, MIATK, KONTR, DOAS, CWENE 
Google News Icon Takip Et

14 Haziran 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Can2 Termik (CANTE) sermayesinin 938,1 milyon TL’den 646,2% oranında bedelsiz olarak 7 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
  • Mia Teknoloji (MIATK), Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet Üs Komutanlığı, tarafından Diyarbakır’da gerçekleştirilen ihaleyi 37,9 milyon TL bedelle kazandığını açıkladı.
  • Kontrolmatik (KONTR) Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan 3.000.000 ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Ünsalan borsada işlem görmeyen statüdeki 3.000.000 lotunu, borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu’na başvurdu.
  • Alarko Holding (DOAS) Doğuş Holding tarafından 22.000.000 adet payın borsada işlem gören pay niteliğine dönüştürülmesi için hazırlanan “Pay Satış Bilgi Formu” kurul tarafından onaylandığı açıklandı. 
  • SPK 2 haftalık aranın ardından Seğmen Kardeşler Gıda (SEGMN) ve Efor Çay (EFOR) halka arzlarını onayladığını açıkladı.
  • Adra GYO (ADGYO) Manisa’da bulunan arsalar üzerinde geliştirilecek projelere başlanmasına karar verildiğini açıkladı.
  • CW Enerji (CWENE) ile yurt içerisinde yerleşik bir müşterisi arasında, çatı tipi güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştirmek amacıyla 2,19 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandı.
  • Kuzey Boru (KBORU), DSİ’nin 20,4 milyon TL bedelli ihalesinde en avantajlı fiyatı verdi.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

GEDIK, 74.944 adet payı ortalama 14,20 TL maliyetle geri aldı.

AVPGY 750.000 adet payı ortalama 46,50 TL maliyetle geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunmuyor:

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP