Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: ARDYZ, THYAO, EBEBK, DGNMO

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: ARDYZ, THYAO, EBEBK, DGNMO
Google News Icon Takip Et

4 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik.

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Ard Grup Bilişim (ARDYZ), Ankara Üniversitesi Teknokent ile Ar-Ge, Avrupa Birliği, TEYDEP, Horizon, BM projeleri ve akademik çalışmalar yürütmek üzere stratejik işbirliği sözleşmesi imzaladı.
  • Türk Hava Yolları (THYAO), A320/321NEO uçaklarındaki motor kaynaklı operasyonel sorunların etkisini azaltmak amacıyla IAE ile satın alma ve bakım anlaşmalarının revize edilerek şirketin oluşan zararlarının tazmin edilmesine yönelik uzlaşmaya vardığını açıkladı. 
  • Ebebek (EBEBK), 2024 yılının ilk 6 ayında mağaza ziyaretçi sayısının 7% artışla 25.032.253’e yükseldiğini açıkladı.
  • Doğanlar Mobilya (DGNMO), İstanbul Kartal’da yer alan konut inşaatı projesi için mutfak dolapları imalatı konusunda KDV dahil 41,2 milyon TL’lik sözleşme imzaladı.
  • Beyaz Filo (BEYAZ); 2024’ün ilk 6 ayında, geçen yıla göre sıfır araç satışının 39,73% oranında artarak 9.309 adet olarak gerçekleştiğini açıkladı.
  • Seğmen Kardeşler Gıda (SEGMN), payları borsada bugün işlem görmeye başlayacak. 

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

MHRGY, 3.300.000 adet payı ortalama 5,08 TL maliyetle geri aldı.

DMRGD, 155.696 adet payı ortalama 13,87 TL maliyetle geri aldı.

ALARK, 91.000 adet payı ortalama 105,25 TL maliyetle geri aldı.

ALFAS, 25.000 adet payı ortalama 70,17 TL maliyetle geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir  şirket bulunmuyor. 

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP