Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: ARDYZ, MIATK, EREGL, KCHOL, EGGUB

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: ARDYZ, MIATK, EREGL, KCHOL, EGGUB
Google News Icon Takip Et

21 Mart 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

 • Ard Grup Bilişim (ARDYZ), bağlı ortaklığı Signum Teknoloji Tanıtım ve Eğitim ile CCN Teknik ve Makine İşleri arasında “Ankara Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Yardım Masası ve Entegre Tesis Yönetimi Yazılımı, Bakım, Destek ve Entegrasyon Hizmet Alımı” işi için 8,6 milyon TL bedel ile 2 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. 
 • Mia Teknoloji (MIATK), şirket ortaklarına ait toplamda 24.200.000 adet payın, pay başına 66,40 TL fiyatla ve özel emir ile kurumsal yabancı yatırımcılara satıldığını açıkladı.
 • Ereğli Demir Çelik (EREGL), Bor-San tarafından şirkete 2013 yılında açılan 17.800 TL’lik değerdeki satış sözleşmesinden kaynaklı alacak davası kapsamında dava değerinin 10,8 milyon TL’ye yükseltilmesi sonrasında davanın reddine karar verildiğini açıkladı. 
 • Koç Holding (KCHOL), pay başına net 7,20 TL temettü ödeme kararı aldı.
 • Ege Gübre (EGGUB), pay başına net 1,08 TL temettü ödeme kararı aldı.
 • Sanica Isı (SNICA), Türkiye’deki mevcut bayileri ile 60 milyon TL değerinde Alt Yapı ve Üst Yapı Boru, Kombi ve Radyatör Ürünleri satış sözleşmeleri imzaladı.
 • Çemas Döküm Sanayi (CEMAS), pay geri alım programı başlatarak, bu kapsamda 100 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verdi.
 • Odine Solutions (ODINE), payları 21 Mart’ta (bugün) borsada işlem görmeye başlayacak.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

 • AHGAZ, paylarının geri alınması kapsamında 339.899 adet payı 14,05 – 14,10 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • ENERY, paylarının geri alınması kapsamında 20.000 adet payı 162,80 – 163,50 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • GEDIK, paylarının geri alınması kapsamında 144.623 adet payı 13,86 – 13,87 TL fiyat aralığından geri aldı.
 • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 10.500 adet payı 176,00 – 178,50 TL fiyat aralığından geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak şirket bulunmuyor.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP