Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: AKBNK, KBORU, ARCLK, SAYAS, SNICA

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: AKBNK, KBORU, ARCLK, SAYAS, SNICA
Google News Icon Takip Et

21 Haziran 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik.

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Akbank (AKBNK), 100% oranında sahibi olacağı 30 milyon TL sermayeli “AkTech Yazılım Teknolojileri” ünvanlı şirket kurulmasına karar verdi. 
  • Kuzey Boru (KBORU), halka arzdan elde ettiği fonun 54,4 milyon TL’sini Malatya CTP yatırımı finansmanında, 66,1 milyon TL’sini banka kredi azaltımlarında, 85,7 milyon TL’sini ise işletme sermayesinde kullandığını açıkladı.
  • Arçelik (ARCLK), bağlı ortaklığı Arçelik Hitachi Home’dan şirkete gelen 19,9 milyon avroluk temettü tutarının tahsilatının tamamlandığını açıkladı.
  • Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS), akaryakıt istasyonlarında yer alan kanopi, logo ve fiyat panosu ürünlerine yönelik 774.625 avroluk sipariş aldığını açıkladı.
  • Sanica Isı (SNICA), 100% bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı.
  • İmaş Makina (IMASM), 300% bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. 
  • Martı GYO (MRGYO), 190% bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

AVPGY, 100.000 adet payı ortalama 43,53 TL maliyetle geri aldı.

ALFAS, 300.000 adet payı ortalama 65,92 TL maliyetle geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunmuyor.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP