Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: AGROT, ONCSM, SISE, ORGE, LMKDC

April 24, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Şirket ve Borsa Haberleri: AGROT, ONCSM, SISE, ORGE, LMKDC

24 Nisan 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), XEV Global Limited şirketinin dünya genelindeki ağırlıklı hisselerini satın almak üzere karşılıklı görüşmelere başladığını ve karşılıklı olarak ön müzakere sözleşmesi imzaladığını duyurdu. (Kaynak)
  • Oncosem Onkolojik Sistemler (ONCSM), ürünlerinin Suudi Arabistan Krallığı Gıda ve İlaç İdaresi tarafından SFDA belgesi almaya hak kazandığını ve bu belge ile Suudi Arabistan sınırları dahil tüm körfez ülkelerine ihracatının ve satışının serbestleştiğini açıkladı. (Kaynak)
  • Sisecam (SISE), Fitch tarafından yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunun  “B+”dan “BB-“ye yükseltildiğini ve not görünümünün “pozitif” olarak korunduğunu açıkladı. (Kaynak)
  • Orge Elektrik (ORGE), 99,96% bağlı ortaklığı And İnşaat’ın sermayesinin 0,04%’üne karşılık gelen 100 adet payını 1 TL nominal değer üzerinden satın alarak şirketin tek pay sahibi konumuna geldi. (Kaynak)
  • Limak Doğu Anadolu Çimento (LMKDC), Sinoma Overseas Development ile Ergani ve Şanlıurfa tesislerine Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulması konusunda anlaşma yaptı. Söz konusu yatırım sonrası toplam elektrik üretim gücünün 11,64 MWp olmasının beklendiği ifade edildi. (Kaynak)

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

  • KUYAS, paylarının geri alınması kapsamında 72.016 adet payı 49,10 – 49,66 TL fiyat aralığından geri aldı.
  • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 21.500 adet payı 216,80 – 221,00 TL fiyat aralığından geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak üç şirket bulunuyor:

  • Brisa Bridgestone (BRISA), hisse başına net 3,05 TL temettü ödemesi yapacak.
  • Çelebi Hava Servisi (CLEBI), hisse başına net 56,70 TL temettü ödemesi yapacak.
  • Koç Holding (KCHOL) hisse başına net 7,20 TL temettü ödemesi yapacak.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: AGROT, ONCSM, SISE, ORGE, LMKDC

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP