BIST Şirket Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri

January 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Şirket ve Borsa Haberleri

23 Ocak 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Avrupaken GYO (AVPGY), Kira geliri elde etmek için İstanbul’da 47,6 milyon TL + KDV bedelle Doruk Ticari Yatırımlar ve İnşaat’tan taşınmaz satın aldı.
  • Mia Teknoloji (MIATK), Şirket ortaklarından Mehmet Cengiz Bağmancı’ya ait 14.818.000 adet pay senetleri, pay başına 30,73 lira fiyatla ve özel emir blok satış yöntemiyle kurumsal yabancı yatırımcılara satıldı.
  • E-Data Teknoloji (EDATA), kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yaptı.
  • Fuzul GYO (FZLGY), NEVITA Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık’la Dış Pazarlama Aracılığı Sözleşmesi” imzaladı. Şirket, Sözleşme kapsamında 2024 yılında devam etmekte olan projelerden beklenen uluslararası satış hasılat tutarının toplamda  529,4 milyon TL olacağını öngördü.
  • Margun Enerji (MAGEN), Enda Enerji’nin halka arzı kapsamında aracı kurum ile sözleşme imzaladığını açıkladı.
  • Europower (EUPWR), yerli bir trafo merkezi müteahhitlik firmasından 1,3 milyon avroluk sipariş aldı.

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

  • LKMNH, paylarının geri alınması kapsamında 24.500 adet payı 49,10 TL fiyattan geri aldı.
  • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 30.000 adet payı 154,70 – 160,00 TL fiyat aralığından geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödeyecek bir şirket bulunmuyor.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Günün Şirket ve Borsa Haberleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP