Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: ZK, CXW, ASO

June 11, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: ZK, CXW, ASO

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Zeekr (ZK) hisseleri, Çinli batarya şirketinin ilk çeyrekte beklentileri gözle görülür bir ölçüde aşan güçlü rakamlarından aldığı destekle 7%’ye yakın ralli yaptı. Çinli elektrikli araç şirketi Geely Automotive’in bir birimi olarak faaliyet gösteren şirket, ilk çeyrekte gelirlerini yıllık bazda 71% artışla 2,04 milyar dolara taşıdı ve analistlerin tahminlerini 360 milyon dolar aştı. Şirket ayrıca teslimat gelirlerinde de 117%’lik bir artış kaydetti.

⬇️ CoreCivic (CXW) hisse başına kârında bir düşüş beklediği açıklamasının ardından 25% dip yaptı. Özel hapishane ve gözaltı merkezlerine sahip şirket, ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza’nın Dilley’deki Güney Teksas Aile Yerleşim Merkezi’ndeki hizmetler için şirket ile kendisi arasındaki hükümetler arası hizmet anlaşmasını sona erdirmesinin ardından kârında 0,38 ile 0,4 dolar aralığında bir düşüş olacağını tahmin ediyor.

⬇️ Academy Sports and Outdoors (ASO) ilk çeyrek bilançosundaki karışık sonuçların ardından 4% değer kaybetti. Şirketin net satışları yıllık bazda 1,4% azalırken, karşılaştırılabilir satışlar 5,7% düştü. Bu düşüşlere rağmen şirket, 1,08 dolar seviyesinde düzeltilmiş hisse başına kâr elde etti. 

Günün Öne Çıkanları: ZK, CXW, ASO

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView