Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: ZIM, NIO, VOD

December 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: ZIM, NIO, VOD

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ ZIM Integrated Shipping Services (ZIM), sektörde bir haftadır devam eden yükselişin ardından bu sabah denizcilik ve konteyner hisselerindeki artışa öncülük ediyor. Piyasa öncesi işlemlerde hisse, Kızıldeniz’de artan gerilimin yanı sıra yükselen fiyatlar ve potansiyel kâr vaadiyle 5,50% yükseldi.

⬆️ Çinli elektrikli araç üeticisi Nio (NIO) hisseleri, Abu Dhabi merkesli CYVN Holdings’in şirketin yeni ihraç edilen 294.000.000 adet A sınıfı adi hissesine hisse başına 7,50 dolar satın alma fiyatıyla toplam 2,2 milyar dolar nakit yatırım yapacağını açıklamasıyla 10%’un üzerinde değer kazandı.

⬆️ Vodafone (VOD) hisseleri, Fransız telekomünikasyon şirketi Iliad’ın, Vodafone’a İtalya’daki birimlerini birleştirme teklifi götürdüğü haberlerinin ardından 7%’ye yakın yükseldi. Reuters’ın haberine göre Iliad ve Vodafone’un, Iliad’ın teklifini kamuoyuna açıklamasından önce bir süredir görüşmeler yürüttüğünü ancak anlaşmazlık noktalarının yönetim ve CEO’nun hangi şirket tarafından atanacağı olduğunu söyledi. 

Günün Öne Çıkanları: ZIM, NIO, VOD

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, Finviz