Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: ZIM, FRO, INFY, XPEV, PATH

Günün Öne Çıkanları: ZIM, FRO, INFY, XPEV, PATH
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Kızıldeniz’deki gerilimlere yenisini ekleyen gelişmelerin ardından petrol fiyatlarının yanı sıra bazı nakliye şirketi hisseleri de yükseldi. ABD ve Birleşik Krallık’ın bölgede yapılan saldırılara karşı saldırılarla yanıt verdiği açıklaması, petrol fiyatlarının 2%’nin üzerinde yükselmesine neden oldu. Öte yandan nakliye şirketi ZIM Integrated Shipping (ZIM) 5%, Frontline (FRO) da 3%’ün üzerinde değer kazandı. 

⬆️ Infosys (INFY) beklentilerin üzerinde açıkladığı ve genel talebin düşünüldüğü kadar zayıf olmadığını gösteren üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından 8% ralli yaptı. Infosys toplam sözleşme değerinin bu dönemde 3,2 milyar dolara düştüğünü ancak yeni sözleşmelerin payının 71% ile son üç yılın en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi. 

⬆️ Sony (SONY) hisseleri, Japon teknoloji devinin en popüler ürünü PlayStation’ın rekor kullanıcı sayısına ulaştığı açıklamasıyla 3%’e yakın değer kazandı. Dünya çapında aylık aktif PlayStation kullanıcı sayısının 123 milyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı. 

⬇️ Çinli elektrikli araç üreticilerinin hisseleri, pazar liderleri arasında yer alan Tesla’daki düşüşe paralel değer kaybetti. XPeng (XPEV) ve Li Auto (LI) 2%’nin üzerinde değer kaybetti. 

⬇️ UiPath (PATH) yönetim kuruluna dava açıldığı haberleriyle hisse 1,5% geriledi. Davada, yapay zekâ yazılım şirketinin yönetim kurulu, talep sıkıntılarına yönelik önemli detayları saklama iddiasıyla suçlanıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView