Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: ZETA, HIMS, COHR, UBS, LCID, FMS

May 7, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: ZETA, HIMS, COHR, UBS, LCID, FMS

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Zeta Global Holdings (ZETA) geçen seneye göre oldukça güçlü gelen ilk çeyrek bilançosu ve 2024’e ilişkin yükselttiği tahminlerinden destek alarak 21% ralli yaptı. Ağırlıklı olarak bulut alanında faaliyet gösteren teknoloji şirketi, gelirlerini geçtiğimiz yıla göre 24% artışla 195 milyon dolara taşıdı ve analistlerin 187,11 milyon dolarlık beklentisini geride bıraktı. Ayrıca şirket, geçtiğimiz yıl 56,95 milyon dolar seviyesindeki kaybını da bu yılın ilk çeyreğinde 39,57 milyon dolara düşürdü. 

⬆️ Hims & Hers Health (HIMS) hisseleri, şirketin güçlü bilançosunun ardından 15% değer kazandı. Tele sağlık şirketinin gelirleri ilk çeyrekte yıllık bazda 46% artarak, 270,38 milyon dolarlık konsensüsü aştı ve 278,2 milyon dolara yükseldi. Öte yandan şirket ilk çeyrekte 11,1 milyon dolar net kâr elde ederek, analistlerin 4,40 milyon dolarlık beklentisini gözle görülür şekilde aştı ve böylece geçen yılki 10,1 milyon dolarlık kaybı da tersine çevirdi. 

⬆️ BellRing Brands (BRBR) de güçlü üç aylık sonuçlarından destek alan bir diğer isim oldu. Beslenme devi, ilk çeyrekte 467,22 milyon dolarlık Wall Street tahmininin üzerinde, geçen yıla göre 28% artışla 494,6 milyon dolar gelir açıkladı. Ayrıca şirketin 0,43 dolarlık hisse başına kârı da analistlerin 0,33 dolarlık konsensüsünün oldukça üzerinde geldi. Hisse, 13% yükseldi. 

⬆️ Coherent (COHR) hisseleri, mali üçüncü çeyrekte beklentileri gözle görülür şekilde geride bırakan üç aylık sonuçlarından aldığı destekle 8% yükseldi. Malzeme şirketi, bu dönemde 1,21 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 0,53 dolar kâr elde etti. Analistler, 1,17 milyon dolar gelir ve 0,41 dolar kâr bekliyordu.

⬆️ UBS (UBS) hisseleri, İsviçreli bankacılık devinin iki çeyrek üst üste zararın ardından yeniden kârlılığa dönmesiyle 8% değer kazandı. Şirket, ilk çeyrekte 2,376 milyon dolar vergi öncesi kâr ve 2,617 milyon dolar esas faaliyet kârı elde ederken, esas gelirlerde çeyrek bazında 15% büyüme ve esas faaliyet giderlerinde çeyrek bazında 5% azalma kaydetti.

⬇️ Lucid Group (LCID) beklentilerin altında gelen ilk çeyrek kazançlarının ardından 8% geriledi. Lüks araç üreticisi, geçen yıl üretilen 8 bin 428 araca kıyasla bu yıl 9 bin otomobil üretme yolunda ilerlediğini belirtti. Analistlere göre ortalama beklenti 2024 yılında 12 bin 677 adet araç üretilmesi yönündeydi. 

⬇️ Fresenius Medical Care (FMS) hisseleri, Alman şirketin ilk çeyrekte konsensüs üzerinde rakamlar açıklamasına rağmen yatay bıraktığı 2024 tahminlerinin ardından 6% değer kaybetti. Dünyanın en büyük diyaliz sağlayıcısı bu çeyrekte 448 milyon dolar düzeltilmiş faaliyet kârı açıklasa da 2024 için tahminlerini sabit bıraktı.

Günün Öne Çıkanları: ZETA, HIMS, COHR, UBS, LCID, FMS

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView