Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: YUMC, ENPH, FTNT, ELF, SNAP, VFC, CTSH

February 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: YUMC, ENPH, FTNT, ELF, SNAP, VFC, CTSH

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Yum China (YUMC) hisseleri, şirketin güçlü dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 14% yükseldi. 2024’te temettüsünü 23% artırmayı planlayan şirket ayrıca 1,25 milyar dolarlık bir hisse geri alım programı açıkladı. Çinli şirket ayrıca bu yıl içinde 1.500 ile 1.700 aralığında yeni mağaza açmayı hedefliyor.

⬆️ Enphase Energy (ENPH) bilançosunda gelir ve kâr beklentilerini kaçırmasına rağmen güçlü 2024 tahminleriyle 15% değer kazandı. Ayrıca CEO Badri Kothandaraman şirketin yeniden yapılandırma programının yılın ilk yarısında tamamlanacağını söyledi. 

⬆️ Fortinet (FTNT) hisseleri, şirketin 0,43 dolarlık analist beklentisinin üzerinde, 0,51 dolar oalrk açıkladığı hisse başına kârının yanı sıra yıllık bazda 10% artış gösteren ve 1,41 milyar dolarlık konsensünün üzerinde gelen 1,42 milyar dolarlık geliriyle 8%’in üzerinde yükseldi. 

⬆️ elf Beauty (ELF) beklentileri aşan mali üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 4%’e yakın yükseldi. Şirket, konsensüs 0,57 doların üzerinde, 0,74 dolar hisse başına kâr ve 238,89 milyon dolarlık ortalama analist tahmininin üzerinde, 270,9 milyon dolar gelir açıkladı. 

⬇️ Snap (SNAP) hisseleri, sosyal medya şirketinin zayıf dördüncü çeyrek sonuçlarına paralel 31% değer kaybetti. Snap, bu durumun kısmen Ortadoğu’daki çatışmalara bağlı olduğunu söyledi ve dördüncü çeyrekte yıllık büyüme üzerinde yaklaşık 2% olumsuz bir etkisi olduğunu belirtti. 

⬇️ VF (VFC) Wall Street beklentilerinin altında kalan bilançosunda, 0,77 dolarlık konsensüse kıyasla 0,57 dolarlık hisse başına kâr açıkladı. Şirketin 2,96 milyar dolarlık geliri ise 3,24 milyar dolarlık beklentiyi karşılayamadı. Hisse 8% geriledi. 

⬇️ Cognizant (CTSH) hisseleri, şirketin 2024 gelir beklentisinin analist tahminlerinin altında kalmasıyla 6% geriledi. Bilgi işlem şirketi, analistlerin 19,8 milyar dolarlık beklentisine kıyasla, 2024’te 19 ile 19,8 milyar dolar gelir beklediğini açıkladı. 

Günün Öne Çıkanları: YUMC, ENPH, FTNT, ELF, SNAP, VFC, CTSH

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Finviz, TradingView