Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: XPEV, LRCX, M, PTON, ZM

May 21, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: XPEV, LRCX, M, PTON, ZM

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ XPeng (XPEV) hisseleri, Çinli elektrikli araç üreticisinin Wall Street beklentilerini aşan güçlü ilk çeyrek sonuçlarının ardından 7% değer kazandı. Şirket gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre 62%, teslimatları da 19% yükseldi. XPeng ayrıca ikinci çeyrekte araç teslimatlarının 40% artacağını öngörüyor.

⬇️ Lam Research (LRCX) hisseleri, yarı iletkenler için ekipmanlar üreten şirketin yönetim kurulunun 10 milyar dolarlık hisse geri alımını ve 10’a 1 hisse bölünmesini onayladığını açıklamasının ardından 4% yükseldi.

⬇️ Macy’s (M) ilk çeyrekte beklentileri aştığı ve tüm yıl tahminlerini yükselttiği bilançosundan aldığı destekle 4%’e yakın yükseldi. Perakendeci bu dönemde 4,85 milyar dolar düzeltilmiş gelir üzerinden hisse başına 0,27 dolar kâr elde etti. Şirketin gelirleri Wall Street beklentilerine paralel gelirken, kârı analistlerin 0,15 dolarlık beklentisinin üzerinde geldi. 

⬇️ Peloton (PTON) hisseleri, fitness şirketinin 2029 vadeli 275 milyon dolarlık dönüştürülebilir kıdemli tahvil teklif etmeyi ve 1 milyar dolarlık beş yıllık vadeli krediye girmeyi içeren bir “küresel yeniden finansman” süreci başlatmayı planladığını açıklamasının ardından 5% geriledi. Şirket ayrıca 800 milyon dolarlık mevcut borcunu da geri almayı planlıyor. 

⬇️ Zoom Video (ZM) ilk çeyrekte analist beklentilerinin üzerinde gelen bilançosuna rağmen 3%’e yakın değer kaybetti. Video platform şirketi, bu dönemde 1,13 milyar dolar konsensüse kıyasla 1,14 milyar dolar gelir ve 1,20 dolar hisse başına kâr beklentisine karşılık 1,35 dolar kâr açıkladı. 

Günün Öne Çıkanları: XPEV, LRCX, M, PTON, ZM

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView