Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: WSM, PDD, ADI, PLAB

May 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Öne Çıkanları: WSM, PDD, ADI, PLAB

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Williams-Sonoma (WSM) hisseleri, ABD’li perakendecinin beklentileri aşan bilançosunun ardından 7%’nin üzerinde yükseldi. Şirket, yılın ilk çeyreğinde 1,66 milyar dolar gelir ve 4,07 dolar hisse başına kâr açıklayarak, Wall Street’in 1,65 milyar dolarlık gelir ve 2,72 dolarlık tahminlerini geride bıraktı. 

⬆️ PDD (PDD) hisseleri, Çinli e-ticaret şirketinin mali ilk çeyrekte yıllık bazda 131% artışla 12 milyar dolara taşıdığı gelirlerinden aldığı destekle 6% değer kazandı. Asya’nın popüler e-ticaret platformu Temu’nun sahibi şirketin 2,88 dolarlık net kârı da analistlerin 1,44 dolarlık konsensüsünün oldukça üzerinde geldi. 

⬆️ Analog Devices (ADI), Wall Street’in beklentilerinin üzerinde gelen bilançosundan aldığı destekle 5% yükseldi. Yarı iletken üreticisi mali ikinci çeyrekte 2,16 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 1,40 dolar kâr açıkladı ve analistlerin 2,11 milyar dolar gelirle 1,26 dolarlık kâr tahminlerini aştı. 

⬇️ Photronics (PLAB) zayıf bilançosundan darbe alan bir isim oldu. Şirketin ilk çeyrek gelirleri yıllık bazda 5,4% düşüşle 217 milyon dolara geriledi ve analistlerin 231 milyon dolarlık beklentisini kaçırdı. Ayrıca şirketin 0,46 dolarlık hisse başına kârı da 0,55 dolarlık konsensüsün altında geldi. Hisse, 16% değer kaybetti.

Günün Öne Çıkanları: WSM, PDD, ADI, PLAB

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView