Borsa Haberleri

Günün Öne Çıkanları: WLY, SRPT, GFI, OXM

Günün Öne Çıkanları: WLY, SRPT, GFI, OXM
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ John Wiley & Sons (WLY) hisseleri, beklentileri aşan ilk çeyrek bilançosunun ardından 16% ralli yaptı. Yayımcılık şirketi bu dönemde 438,7 milyon dolar ve 0,81 dolarlık gelir ve hisse başına kâr konsensüsüne kıyasla 486,4 milyon dolar gelir ve 1,21 dolar kâr açıkladı. Ayrıca 2025 mali yılı için de umutlu olan şirket, Wall Street’in 3,10 dolarlık kâr beklentisinin üzerinde, 3,25 ile 3,60 dolar aralığında kâr elde etmeyi bekliyor.  

⬆️ Sarepta Therapeutics (SRPT), ilaç devi Pfizer’ın zayıf gen terapisi test sonuçlarının ardından 4% yükseldi. Guggenheim analistleri, şirketin söz konusu bir kas erimesi hastalığı olan Duchenne musküler distrofi için geliştirdiği terapiye yönelik yatırımcı beklentilerinin hâlihazırda oldukça zayıf olduğunu ancak Sarepta’nın aynı hastalık için geliştirdiği Elevidys isimli gen terapisinin geçen yıl ön onay aldığını hatırlatıyor.

⬇️ Gold Fields (GFI) hisseleri, şirketin kötü hava koşullarının Şili’deki yeni Salares Norte madenindeki yükselişi etkilemesinin ardından yıllık altın üretim tahminini düşürmesiyle 8% değer kaybetti. Güney Afrikalı madenci, 2024 takvimine ilişkin altın üretim tahminini 2,33-2,43 milyon onstan 2,2-2,3 milyon onsa düşürdü.

⬇️ Oxford Industries (OXM) zayıf ilk çeyrek sonuçlarının ardından 4% geriledi. Hazır giyim şirketinin net satışları, mali ilk çeyrekte 5% düşüşle 398 milyon dolara inerken, düzeltilmiş hisse başına kâr da 2,60 dolar oldu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView